eReport.sk
Monika Kavecká pred Úradom vlády SR v januári 2016, keď sestry, ktoré dodnes zastupuje, hrozili výpoveďami.
Monika Kavecká pred Úradom vlády SR v januári 2016, keď sestry, ktoré dodnes zastupuje, hrozili výpoveďami. Foto: tasr

Exminister školstva nechápe: Ako to, že Kavecká je ešte stále poslankyňou? Sú to zvrhlíci, nič iné!

„Nie je až tak veľa podobných príkladov amorálnosti v dnešnej politike,“ komentuje Juraj Draxler pôsobenie poslankyne OLANO Moniky Kaveckej v Národnej rade (NR) SR. Bývalý šéf rezortu školstva s odkazom na katastrofálnu situáciu v našom zdravotníctve pripomína, že to bola práve Kavecká, ktorá v minulosti „robila značný rozruch kvôli platom“ zdravotných sestier. Tie ako odborová predáčka zastupuje dones. Teda aj z pozície poslankyne parlamentu. Ako sme zistili, poslaneckou asistentkou Kaveckej je jej pravá ruka z odborového združenia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nová legislatíva
  2. Monika Kavecká (OĽANO).
  3. Monika Kavecká pred Úradom vlády SR v januári 2016, keď sestry, ktoré dodnes zastupuje, hrozili výpoveďami.
  4. Monika Kavecká (OĽANO).
  5. Autobusy spoločnosti eurobus. Archívna snímka
  6. Na kombosnímke zľava koaličné poslankyne Vladimíra Marcinková (SaS) a Monika Kavecká (OĽANO).
  7. Šéf dôchodcov dáva na Matoviča trestné oznámenie
  8. Šéf Lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský.

Slovenské zdravotníctvo je bez zveličovania pred kolapsom, lekári hrozia výpoveďami a všetky profesie, ktoré v medicínskej oblasti pôsobia požadujú zvýšenie svojich platov. A vláda sa s nimi opakovane nedokáže nájsť spoločnú reč a podľa zdravotníkov iba naťahuje čas.

„Osudy zdravotných sestier ju úplne prestali trápiť“

V tejto súvislosti sa terčom ostrej kritiky Juraja Draxlera stala predsedníčka odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek, poslankyňa Žilinského samosprávneho kraja a starostka obce Kunerad. A, samozrejme, už vyše dva roky aj poslankyňa najsilnejšej vládnej strany, ktorej šéfuje Igor Matovič.

„Ako to, že Monika Kavecká (OĽANO) je ešte stále poslankyňou? Nie je až tak veľa podobných príkladov amorálnosti v dnešnej politike. Kavecká ako zástupkyňa sestier v minulosti robila značný rozruch kvôli platom. Len si pamätáme, ako. ´Odborárky´ sestry navádzali na štrajkové ´výpovede´, ale samé ich nepodali,“ začal svoj ostrý status Draxler.

A pokračoval: „Akonáhle sa potom Kavecká dostala na teplé poslanecké miestečko, z vôle Igora Veľkého, osudy zdravotných sestier ju úplne prestali trápiť. Najviac očividné je to teraz, keď je Kavecká popri poslancovaní stále šéfkou odborov (?????? neuveriteľné), ale napriek najväčšej kríze v odbore od novembra 1989 sa za platy sestier nijako nebije. A vyhrážať sa štrajkom? Dnes sci-fi.“

„Trápne? Nie – neuveriteľné“

Na záver iba dodal niečo k tomu, čo si myslí o súčasnej vláde. A veru bez servítky: „Trápne? Nie – neuveriteľné. Celý príbeh je tak zvrhlý, ako len Matovičova vláda zvrhlá vie byť. Presne tak. Sú to zvrhlíci, nič iné.“

Zdroj: fb/draxlerjuraj

Odborové predáčky a štátna pokladnica

Navštívili sme webové sídlo odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek (OZSAPA) a „vyskočil“ na nás aj takýto zvýraznený slogan na fotografii: „Pretože iba spoločne môžeme dosiahnuť dôstojné pracovné podmienky a ohodnotenie!“ V sekcii „O nás“ sa fotografia predsedníčky OZSAPA Kaveckej nedá ani len náhodou prehliadnuť. A rovnako ani jej prvá podpredsedníčka Gabriela Nováková. Čo majú spoločné okrem toho, že fungujú v odboroch? Obom predáčkam to pravidelne „cinkne“ zo štátnej pokladnice. Podrobnosti vysvetľujeme nižšie.

Zo stránky OZSAPA: Zľava Monika Kavecká a jej 1. podpredsedníčka Gabriela Nováková, ktorá jej robí aj poslaneckú asistentku v NR SR. – Foto: ozsapa.sk

Kavecká podľa stránky OĽANO získala v posledných parlamentných voľbách 10085 platných voličských hlasov. „V odborovom združení sestier a pôrodných asistentiek sa aktívne zasadzuje za lepšie zdravotníctvo pre pacientov a personál. Vníma jasné nedostatky systému a veľkú túžbu sestier a lekárov po zmene. To je pravý dôvod, prečo sa rozhodla kandidovať do parlamentu vo voľbách v roku 2020,“ uvádza Matovičovo hnutie v jej vizitke.

Zdroj: obycajniludia.sk

Kavecká má celkom troch poslaneckých asistentov, pričom jednou z nich je aj PhDr. Gabriela Nováková, MPH, prvá podpredsedníčka OZSAPA, teda jej pravá ruka z odborov (pani Nováková si každý mesiac môže faktúrovať 400 eur). Takže možno povedať, že odborová úderka sestier má priamo v parlamente ideálne podmienky na to, aby vybojovala v koalícii pre zdravotníčky, ktoré zastupuje, kráľovské podmienky. S odkazom na kritiku Draxlera, tomu tak však nie je, naopak, je to zrejme horšie, ako keď Kavecká neúradovala z NR SR. Bohužiaľ.

Zdroj: nrsr.sk

Na Úrade vlády SR sa v utorok (9. 8.) uskutočnilo už druhé rokovanie týkajúce sa zvyšovania platov zdravotníkov. Zúčastnili sa na ňom premiér, zástupcovia ministerstiev financií a zdravotníctva, lekárske a sesterské odbory. Konkrétny návrh rastu platov lekárov a sestier ich zástupcovia nedostali, rokovania majú pokračovať tento týždeň. Viaceré zdravotnícke organizácie kritizujú, že ich k rokovaniam neprizvali.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Exminister školstva nechápe: Ako to, že Kavecká je ešte stále poslankyňou? Sú to zvrhlíci, nič iné!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php