tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ilustračné foto: fnspfdr.sk

Lekári nesúhlasia s plánom systému na objednávanie pacientov! Je to zbytočné a nedomyslené

Spoločnosť všeobecných lekárov Slovenska (SVLS) zásadne nesúhlasí s návrhom vytvoriť národný systém na objednávanie vyšetrenia pacienta k lekárovi. „Ide o absolútne nedomyslenú aktivitu, ktorá nebola prediskutovaná s ambulantnými poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti,“ Uviedla prezidentka spoločnosti Monika Palušková. SVLS bude podľa jej slov žiadať ministerstvo zdravotníctva o stiahnutie návrhu.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Šéf Lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský.
  2. Monika Kavecká pred Úradom vlády SR v januári 2016, keď sestry, ktoré dodnes zastupuje, hrozili výpoveďami.
  3. Predseda vlády Eduard Heger na Goralskom festivale
  4. operácia implantácia mikroskopické rádioaktívne zrná rakovina prostata
  5. Na snímke žatva sóje firmy Agrozoran s.r.o. Michaľany na poli neďaleko obce Michaľany v okrese Trebišov 28. septembra 2021.


Palušková podotkla, že ku každému pacientovi treba pristupovať individuálne a malo by byť na sestre a lekárovi, aby podľa jeho zdravotných problémov posúdili, nakedy ho objednať a koľko času bude na vyšetrenie treba. „Je nezmyslom očakávať, že do prevádzky v ambulancii, v ktorých pracujú vyčerpaní lekári a sestry a ktoré majú každá iný spôsob práce a inú triáž pacientov, bude zasahovať byrokratický systém Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI),“ skonštatovala.  

SVLS považuje návrh za nepotrebný. Kritizuje tiež, že nie je jasná jeho realizácia. „Už teraz kriticky chýbajú zdravotníci aj finančné prostriedky. Potrebujeme najprv stabilizovať príjmy ambulancií, získať do nich zdravotníkov, sanovať raketové zdražovanie nájomného a ostatných nákladov na ambulancie. A potom môžeme uvažovať o všetkom ostatnom,“ poznamenali lekári.

Na druhej strane SVLS absolútne podporuje plnú prevádzku a celoplošné zavedenie elektronického výmenného lístka. Jeho nastavenie má byť pritom podľa spoločnosti výlučne v kompetencii poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a zdravotných poisťovní. „Úlohou NCZI má byť výlučne úloha realizácie finálneho riešenia, nie byrokratické zasahovanie do poskytovania zdravotnej starostlivosti,“ uviedla SVLS. Dodala, že mnohé ambulancie dokážu eVýmenný lístok generovať. Problémom podľa nej je, že nie všetky ambulancie a nemocnice ho sprevádzkovali.

Návrh, ktorý má priniesť objednávanie cez Národný informačný systém na objednávanie osôb v správe NCZI, predložilo ministerstvo zdravotníctva do medzirezortného pripomienkového konania. Elektronické objednávanie k lekárovi sa má rozšíriť okrem doplnkových aj na riadne ordinačné hodiny. Pacient by sa mohol objednať sám, urobiť by tak mohol aj jeho lekár aj poisťovňa.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lekári nesúhlasia s plánom systému na objednávanie pacientov! Je to zbytočné a nedomyslené

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku