eReport.sk
Igor Bukovský. Foto: fb/i.b.

Doktor Bukovský je späť. Má plno otázok pre politicky angažovaných hercov a umelcov! Odpovedia?

Igor Bukovský, ktorý na seba počas posledných rokov upozornil najmä vďaka svojim postojom k pandémii koronavírusu, sa opäť vracia na scénu. Tentokrát sa nepustil do vlády za covidové opatrenia, ale do hercov a umelcov, ktorí v minulosti vo veľkom podporovali hnutie Za slušné Slovensko a dnes požadujú odstúpenie ministra financií Igora Matoviča (OĽANO). Bukovský sa pýta, že kde boli herci niekoľko rokov, počas ktorých Matovič vládol a ktorí je mimochodom podľa mnohých jedným z výsledkov ich politických aktivít.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Belousovová o oslobodzujúcom rozsudku nad Kočnerom
 2. Monika Kavecká pred Úradom vlády SR v januári 2016, keď sestry, ktoré dodnes zastupuje, hrozili výpoveďami.
 3. Igor Matovič v časoch, keď riadil Slovensko z pozície premiéra.
 4. Premiér SR Eduard Heger (OĽaNO).
 5. zdravotné sestry
 6. Na kombosnímke Igor Matovič pred mikrofónmi a Igor Bukovský.

„Našli sa slovenskí herci a umelci! Podľa informácií zo slovenských médií sa konečne našli ´desiatky hercov a umelcov, medzi nimi herec Richard Stanke, spisovateľ Ján Štrasser, Zdena Studenková, Kamila Magálová, František Kovár, Miroslav Noga…´ Ospravedlňujem sa tým ostatným „desiatkam“, že neuvádzam ich mená, ale pre slovenské médiá asi nie sú dosť zaujímaví, pretože ich mená nezverejnili a tak sa o nich verejne nevie,“ začal svoj status Bukovský.

herec Richard Stanke počas protestného zhromaždenia Mier na Ukrajine na Námestí SNP 4. marca 2022 v Bratislave. – Foto: tasr

Volili Matoviča nevzdelaní ľudia?

Problémom podľa kontroverzného doktora nie je Matovič, ale chorý politický systém, ktorý umožnil dať moc takému človeku, ako je náš financmajster. „Hlavným problémom sú však tí občania SR, ktorí síce majú volebné právo, ale nedostatok ich vlastného vzdelania a zodpovednosti im znemožňuje vykonať právo na volebné právo tak, aby to neškodilo celej spoločnosti. Je ich totiž tak veľa, že výsledkom sú bizarné až patologické politické postavy, ktoré každý deň rozhodujú o životoch slobodných občanov – a robia to tiež bez dostatočného vzdelania a zodpovednosti,“ takpovediac poškrabal bosou nohou po chrbte niektorých občanov a voličov.

Verejne položené otázky hercom a umelcom

Bukovský zároveň neváhal vypísať celý zoznam otázok na tých hercov a umelcov, ktorí sa vyjadrujú k politike a ktorí svoje známe tváre v podstate používajú pre ovplyvňovanie politického boja. Zoznam otázok sa vám naša redakcia rozhodla poskytnúť v plnom znení. Čo myslíte, dočká sa Bukovský nejakých odpovedí?

 • Kde ste boli, keď tento človek v marci 2020 zostavil svoju vládu plnú nedostatočne vzdelaných a nepripravených ministrov?
 • Kde bola vaša odvaha, keď v máji 2020 vláda pod vedením tohto človeka v rozpore s Ústavou uväznila stovky ľudí, slobodných občanov SR, v zariadeniach tzv. štátnej karantény a neskôr im odoprela právo na náhradu škody?
 • Prečo ste verejne mlčali, keď tento človek začal zneužívať svoje politické postavenie a mediálny vplyv na to, aby verejne dehonestoval lekárov a iných odborníkov, ktorí kládli potrebné, dôležité a správne kritické otázky?
 • Prečo ste verejne mlčali aj vtedy, keď svojich vlastných politických partnerov, názorových oponentov, svoje okolie aj cudzích ľudí začal označovať za „hrobárov“ a „vrahov“?
 • Kde bol váš odpor voči zneužívaniu politickej moci, keď v novembri 2020 (napriek nesúhlasu jeho vlastného odborného poradného zboru) zneužil samosprávy a ponížil VŠETKÝCH slobodných občanov SR tým, že nás donútil stáť v sychravom jesennom počasí dlhé hodiny v poslušných radoch na uliciach a povinne sa testovať nefunkčnými testami?
 • Prečo ste sa od decembra 2020 nepridali k tej časti slovenskej verejnosti, ktorá už začala chápať jeho škodlivý spoločenský vplyv a preto verejne aj osobnými listami vyzývala poslancov NR SR za OĽaNO, aby ho odvolali z funkcie predsedu vlády?
 • Ako je možné, že hoci nemáte medicínske vzdelanie, mnohí z vás považovali za morálne akceptovateľné účinkovať v reklamách na medicínsky zákrok?
 • Prečo nebolo vaše svedomie mobilizované ani vtedy, keď so súhlasom tohto človeka došlo k zneužitiu štátneho aparátu a médií na to, aby boli slobodní občania Slovenskej republiky pod hrozbou protiústavnej diskriminácie donútení akceptovať podanie nedostatočne preskúmanej očkovacej zmesi, o ktorej dnes vieme, že jej dvojitá dávka už po 6 mesiacoch nemá žiadny účinok?
 • Prečo ste 1. apríla 2021 potichu aj nahlas súhlasili s tými, ktorí tvrdili, že ak bude tento človek už „iba“ ministrom financií, je to pre spoločnosť akceptovateľné riešenie?
 • Kde ste boli, keď sa v júli 2021 prevalila jeho plagiátorská kauza? (Asi tam, kde vám v rovnakom období boli ľahostajné aj plagiátorské kauzy terajšieho predsedu NR SR a ministra školstva.)
 • Čo ste urobili proti tomu, aby takýto verejný výsmech morálke a pravidlám štúdia nemal negatívny dopad na psychiku a morálku desiatok tisícov žiakov a študentov?
 • Prečo deti a mladí ľudia nedostali šancu vidieť a počuť, že „herci a umelci“ odsudzujú podvádzanie pri štúdiu a vyzývajú na odstúpenie všetkých verejných činiteľov, vrátane ministra školstva, ktorí sú z dôvodu plagiátorstva nehodní svojich verejných funkcií?
 • V „bežných“ európskych krajinách za také činy odstupujú politici aj sami od seba. Na Slovensku k tomu ohlušujúco mlčali skoro všetci – vrátane „hercov a umelcov“.
 • Ako je možné, že teraz sa bojíte „Fica“, ale vigilantizmus, nezákonnosť, protiústavnosť a evidentné totalitné praktiky, zneužívanie moci a korupciu súčasnej vládnej garnitúry odmietate vidieť a pripustiť? Nie je to práve ten človek, ktorého teraz verejne vyzývate na „veľký krok pre Slovensko“, kto je zodpovedný za súčasný stav volebných preferencií?
 • Ako je tiež možné, že teraz sa bojíte „fašistov“ v budúcej vláde, ale neozvali ste sa, keď tento človek (už koľký krát?) znásilnil právo, odborné analýzy, logiku aj morálku a za pomoci „fašistov“ schválil „rodinný balíček“?
 • Prečo ste vlastne boli už takmer tri roky ticho?
 • Do 17. augusta 2022 vám neprekážalo, že tento predseda nesystémovej a netransparentnej „politickej strany“ bez politickej štruktúry a odborného zázemia, ktorá vyhrala ostatné voľby a zostavila dve vlády, je aj podľa vašich vlastných slov v najväčšej miere politicky a morálne zodpovedný za také riadenie štátu, ktoré ohrozuje morálnu integritu Slovenska?
 • Z akého dôvodu ste takmer tri roky prehliadali, že politické a spoločenské pôsobenie človeka, ktorého teraz vyzývate na odstúpenie, zásadne prispelo k deštrukcii, frustrácii a radikalizácii celej spoločnosti, a prinieslo neúmerné poškodenie ekonomiky aj hrozivé prehĺbenie krízy v zdravotníctve, polícií, justícií, systéme vzdelávania – aj v médiách? Nevideli ste to?
 • Ak ste vo všetkých týchto (a mnohých ďalších!) kritických situáciách tak ohlušujúco mlčali, prečo teraz predpokladáte, že vaša výzva bude mať nejaký zásadný ohlas v spoločnosti alebo vplyv na ministerstve financií?
Pripájame celý status Igora Bukovského, ktorý zverejnil na sociálnej sieti

Zdroj: fb/dr.bukovsky


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Doktor Bukovský je späť. Má plno otázok pre politicky angažovaných hercov a umelcov! Odpovedia?

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre