eReport.sk
Foto: tasr

Kavecká: Urgentne by sme mali riešiť zdravotnícky personál

Najväčším a zároveň dlhodobým problémom, ktorému čelilo slovenské zdravotníctvo v roku 2020, bola jeho personálna poddimenzovanosť. V bilancii uplynulého roka to povedala členka Výboru Národnej rady (NR) SR pre zdravotníctvo Monika Kavecká (OĽANO).

Mieni, že práve táto skutočnosť ohrozuje životy a zdravie ľudí. Tento problém je podľa nej nutné urgentne riešiť. Na otázku, čo považuje v rámci slovenského zdravotníctva za najväčšie sklamanie minulého roka skonštatovala, že sa nedarí promptne a prioritne riešiť problémy tých, na ktorých zdravotníctvo stojí a padá, problémy personálu.

„Pandémia ukázala, že zdravotníci sú naše zlato a musíme si ich vážiť. Oni musia cítiť nielen finančné poďakovanie, ale najmä musia cítiť iný prístup, musia cítiť ochotu a snahu riešiť ich problémy a preťažovanie,“ uviedla.

Za najpozitívnejšiu zmenu v slovenskom zdravotníctve za minulý rok považuje výmenu vedenia rezortu zdravotníctva. „Zo skúseností s minulými garnitúrami vieme, že prioritou bolo všeličo možné, len nie životy a zdravie pacientov,“ dodala.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kavecká: Urgentne by sme mali riešiť zdravotnícky personál