eReport.sk
Monika Kavecká (OĽANO).
Monika Kavecká (OĽANO). Zdroj: tasr

Koaličná poslankyňa Kavecká je zbavená obvinenia. Rozhodla o tom Okresná prokuratúra v Žiline

Starostke obce Kunerad a poslankyni Národnej rady (NR) SR Monike Kaveckej (OĽANO) zrušila Okresná prokuratúra Žilina obvinenie zo zločinu machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe. Potvrdili to Kavecká aj hovorca Krajskej prokuratúry Žilina Martin Kokles.

Prípad vrátili späť vyšetrovateľovi

Kavecká si v pondelok prevzala list z okresnej prokuratúry, v ktorom sa píše, že uznesenie o vznesení obvinenia sa ruší a prípad sa vracia späť vyšetrovateľovi. „Nechcela by som sa vyjadrovať k tomu, pokiaľ nedostanem ospravedlnenie od nadácie Zastavme korupciu a od poslanca NR SR Richarda Rašiho (nezaradený) za ich nepravdivé vyjadrenia v médiách,“ uviedla. Nechce mediálne vystupovať, aby neovplyvňovala vyšetrovanie a orgány činné v trestnom konaní.

Upozornila na to mimovládka

Obvinenie vzniesol vyšetrovateľ vo veci zvýhodnenia jedného z uchádzačov vyhlásenej verejnej sútaže. Nadácia Zastavme korupciu upozornila na prípad pred pol rokom. „Starostka najprv prenajala pozemky súkromnej firme a potom v súťaží, ktorá podľa nás bola fiktívna, povedala, že nájomné byty sa môžu stavať iba na tejto konkrétnej parcele,“ tvrdí nadácia. Kavecká obvinenie považovala za absurdné.  

Bude vás zaujímať:

  1. Jeden z kvarteta trestne stíhaných vyšetrovateľov NAKA, Pavol Ďurka.
  2. Na kombosnímke zľava koaličné poslankyne Vladimíra Marcinková (SaS) a Monika Kavecká (OĽANO).
  3. Monika Kavecká pred Úradom vlády SR v januári 2016, keď sestry, ktoré dodnes zastupuje, hrozili výpoveďami.
  4. Monika Kavecká (OĽANO).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Koaličná poslankyňa Kavecká je zbavená obvinenia. Rozhodla o tom Okresná prokuratúra v Žiline

Najnovšie