eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: archív Polície SR

Sudca po troch hodinách rozhodol: Vyšetrovateľa Čurillu zobrali do väzby!

Obvineného vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Jána Čurillu zobral v stredu večer sudca pre prípravné konanie Okresného súdu (OS) Bratislava III do väzby. Rozhodnutie nie je právoplatné. Informoval o tom hovorca Krajského súdu (KS) v Bratislave Pavol Adamčiak.

“OS Bratislava III vzal do väzby obvineného J. Č., a to z dôvodov takzvanej kolúznej a preventívnej väzby. Súd nenahradil väzbu dohľadom probačného a mediačného úradníka. Neprijal písomný sľub obvineného. Obvinený podal sťažnosť, o ktorej po doručení bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave,” objasnil ďalej Adamčiak.

“Rozhodnutie o vzatí do väzby Jána Čurillu je odôvodnené ako platobný rozkaz. Teda nijako,” komentoval podľa Denníka N rozhodnutie sudcu Čurillov advokát Peter Kubina.

Jána Čurillu eskortovali do budovy súdu po 17.00 h na neverejný výsluch a rozhodovanie trvalo približne tri hodiny. Sudca OS Bratislava III rozhoduje v stredu večer aj o návrhu väzobne stíhať ďalších troch vyšetrovateľov – Pavla Ďurku, Milana Sabotu, Štefana Mašina – a tiež dočasne povereného šéfa Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) Petra Scholtza.

Zadržaný Pavol Ďurka prichádza v sprievode polície na Okresný súd (OS) Bratislava III, 15. septembra 2021 v Bratislave. – Foto: tasr

Rozhodovanie je podľa obhajcu Petra Kubinu predbežne naplánované do 22.00 h. Kvarteto vyšetrovateľov NAKA a Petra Scholtza zadržali vyšetrovatelia ÚIS v pondelok (13. 9.). Obvinili ich zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a zločinu marenia spravodlivosti. Dvoch z nich obvinili v trestnej veci ovplyvňovania pravdivosti výpovedí svedkov.

Návrh na väzobné stíhanie podal na súd prokurátor Krajskej prokuratúry (KP) v stredu po polnoci.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ústav na výkon trestu odňatia slobody
  2. Na snímke advokát Peter Kubina prichádza na Okresný súd (OS) Bratislava III, 15. septembra 2021 v Bratislave.
  3. Na snímke advokát Peter Kubina prichádza na Okresný súd (OS) Bratislava III, 15. septembra 2021 v Bratislave.
  4. Na snímke advokát Peter Kubina prichádza na Okresný súd (OS) Bratislava III, 15. septembra 2021 v Bratislave.
  5. Pavol Ďurka prichádza na súd.
  6. Podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič (OĽaNO) prichádza na zasadnutie vlády v Bratislave vo štvrtok 16. septembra 2021.
  7. Lukáš Kyselica, Mária Kolíková a Peter Pellegrini.
  8. Ladislav Makó, Matej Zeman a Csaba Dömötör.
  9. Roman Mikulec

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport