Martin Leidenfrost je rakúsky spisovateľ a komentátor diania, ktorý píše pre Denník Postoj. Zverejnil zaujímavý komentár, v ktorom upozornil na dôchodcovský extrémizmus. „Dnes to totiž už nie je tak, že starci vysedávajú na drevenej lavičke pred statkom alebo panelákom, pozerajú sa s prajným pohľadom na okoloidúcich,“ konštatuje autor. Potom prechádza na nenávistné texty a výroky komentátora SME, Petra Schutza.
Dnešní dôchodcovia sú iní
„Vzhľadom na aktuálne dianie sa musím zaoberať teraz dôchodcovským extrémizmom,“ uvádza svoj text Leidenfrost. „Dnes to totiž už nie je tak, že starci vysedávajú na drevenej lavičke pred statkom alebo panelákom, pozerajú sa s prajným pohľadom na okoloidúcich a raz za čas si k nim prisadne vnúčik, aby si vypočul múdre rady od dedka a babičky,“ konštatuje.
Podľa neho, mnohí naši dnešní dôchodcovia sú iní: venujú sa extrémnym športom a rekreujú na internete pri sledovaní čoraz extrémnejšieho obsahu. „Nik nie je zvedavý na ich múdrosti. Máme čoraz starších ľudí, ktorí sa správajú čoraz mladistvejšie. Slovensko sa tomuto trendu nevyhýba – naopak, v poslednom čase sa stalo jeho avantgardou,“ píše ďalej.
Autor upozornil na to, že jeden zradikalizovaný slovenský dôchodca poslal prezidentke náboj a prispel tak k tomu, že sa Zuzana Čaputová stiahla z politiky. Druhý odpálil päť rán na premiéra Roberta Fica…
Vraj svoj čin už ľutuje…
Leidenfrost informuje o tom, že atentátnik Juraj Cintula svoj čin vraj už ľutuje. „Údajne vypovedal, že v ľadvinke na páse mal odloženú nielen pištoľ, ale aj svoj jediný román Posolstvo obete. Tú knihu chcel Ficovi darovať, venovanie mal pripravené. Nuž, toto poznanie prichádza príliš neskoro. Namiesto pištole mal radšej vytiahnuť knižku,“ konštatuje rakúsky spisovateľ.
Náznaky dôchodcovského extrémizmu si autor všimol aj v Rakúsku. „Rakúski politici si zatiaľ nenadávajú do „opíc“, „potkanov“ a „amerických kuriev“, ale medzi prívržencami oboch rakúskych táborov sa tiež vyskytuje násilnícky slovník.
Mohlo by vás zaujímať:
Denník SME, Balogová a Schutz
Potom už autor prechádza k denníku SME a k šéfredaktorke Balogovej. Podľa neho, viacerí čitatelia SME sú nezmieriteľní. Konštatuje, že nezmieriteľný je aj smečkársky komentátor, „ktorý to dotiahol do hlbokého dôchodkového veku. Legenda slovenského písomníctva Peter Schutz.“ Upozorňuje, že tento začal násilnícky slovník používať počas očkovacej krízy. „Neočkovaní by mali kvičať ako svine na bitúnku,“ pripomenul Leidenfrost a dodal, že neočkovaných neskôr prirovnal aj k dobytku.
Schutzovi sa najnovšie nepáči ani parlamentné uznesenie, za ktoré hlasovali všetci prítomní poslanci koalície aj opozície. Vidí v tom „opozičnú tragédiu“ a „akoby bianko šek vláde, aby sa naplno a bez zábran pustila do rusifikácie, barbarizácie‚ liberalizácie politiky a spoločnosti“, upozorňuje rakúsky komentátor.
Upozorňuje aj na to, že zradikalizovaných dôchodcov je tam vonku neúrekom a sebakriticky uznáva: „ nás starcov sú dnes nebezpeční ľudia. Vieme už svoje, sme tvrdohlaví a nasrdení a vekom odsúdení už len na beznádej, pritom ešte aj plní strachu, v akom svete budú žiť naše deti a vnúčatá. Práve mnohým z tých najbystrejších v kolotoči kríz preplo,“ napísal Martin Leidenfrost.
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Komentátor Leidenfrost upozornil na dôchodcovský extrémizmus a nenávisť novinárov ako je Schutz