eReport.sk
V popredí Daniel Lipšic FOTO TASR - Martin Baumann

Daniel Lipšic pomaly zišiel z očí, no jeho skutky nesmú zísť z našej mysle


Jedno slovenské príslovie hovorí, že po vodu sa chodí dovtedy, pokým sa krčah nerozbije. Pevne dúfame, že časový úsek do rozbitia už v prípade Lipšica nebude trvať dlho. Obetí jeho zlyhaní už bolo naozaj dosť.

Človek je zvláštny tvor. Dokáže presvedčiť sám seba, že niektoré udalosti sa odohrali inak, ako to bolo v skutočnosti. Taký človek preto býva aj mimoriadne presvedčivý, ak minulosť vysvetľuje neznalému publiku. Svedkov vlastných zlyhaní však z duše nenávidí. Najhoršie dopadnú spravidla tí, ktorí sa nechávajú v médiách glorifikovať a stavať do pozície morálnej autority. A jednou z najväčších morálnych autorít posledných rokov bol nepochybne Daniel Lipšic. A kto sú svedkovia či obete jeho zlyhaní?

Zabitie človeka

Napríklad Róbert Kaláber. Slovenský hokejový tréner, ktorý viedol na tohtoročných MS v Česku poľské národné mužstvo. Pred niekoľkými dňami pre portál Pluska prehovoril o strate svojho otca Emila. Je tomu takmer osem rokov, čo ho pri dopravnej nehode usmrtil Daniel Lipšic. Súd vtedy vymeral dnes už bývalému šéfovi špeciálnej prokuratúry podmienečný trest na tri roky a zároveň mu určil skúšobnú lehotu v trvaní päť rokov. Dostal aj zákaz viesť akékoľvek motorové vozidlá na obdobie šiestich rokov.

Pán Kaláber má pravdu. V rozhovore totiž tvrdí, že niečo podobné sa môže stať každému z nás. Všetci šoférujeme a pre malú chvíľu nepozornosti sa môže udiať tragédia. Aj v tom má pán Kaláber pravdu, keď tvrdí, že by sa to dalo pochopiť. V Lipšicovom prípade ale nešlo len chvíľu nepozornosti. O tom sa už napísalo a povedalo dosť. A pán Kaláber má pravdu aj do tretice. Naozaj sa nedá pochopiť, čo sa dialo po nehode.

Viaceré detaily opisoval vo svojich videách Zoroslav Kollár a keďže sa aj napriek jeho závažným tvrdeniam stále nachádza na slobode a neboli medializované ani žiadne konania voči jeho osobe, môžeme sa domnievať, že vo videách hovoril zrejme pravdu. Aj o tom sme už v eReporte písali. Nejasností a záhadných okolností je okolo Lipšičovej nehody naozaj neúrekom. Od pokladničného bloku, cez rýchlosť pri zrážke, krvnú skúšku až po jeho trest.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Marek Vagovič. Foto: tasr
  2. Výmysly a klamstvá
  3. Politizácia trestného práva
  4. Maroš Žilinka - generálny prokurátor SR

Zničenie nepriateľa

Alebo taký Peter Košč. Bratislavský podnikateľ (údajne s väzbami na SIS) sa s Danielom Lipšicom v istom období dosť často stretával. Ako uviedol Lipšic pre Plus 7 dní, s Koščom, prezývaným aj Pán X, sa stretol asi 3x a to vraj na žiadosť Vladimíra Pčolinského. Aby riešil záležitosti svojich klientov. O Lipšicovej verzii možno vzhľadom na jeho charakter oprávnene pochybovať.

Pán X bol preukázateľne prítomný na viacerých stretnutiach Daniela Lipšica s vtedajším šéfom Národnej jednotky finančnej polície NAKA Bernardom Slobodníkom. Ten mal cez Košča dokonca posielať advokátovi Lipšicovi nejaké služobné dokumenty. Bolo by zaiste veľmi zaujímavé, ak by sa Peter Košč vrátil na Slovensko a konečne objasnil svoje stretnutia s Lipšicom. Počas svojich verejných vystúpení ho k tomu v nedávnej minulosti vyzýval aj Robert Fico.

Je viac ako jasné, prečo Lipšic a jeho spriaznené osoby z ÚŠP a NAKA považovali Košča za svojho úhlavného nepriateľa a hlavu temných síl. Poslúžiť im mohol buď na slobode v zahraničí alebo v base na Slovensku. V každom prípade ho potrebovali udržať pod tlakom vykonštruovaných trestných stíhaní. Tie stáli na pochybných kajúcnikoch alebo rovno na nepriamych akože svedectvách čurillovcov. Košč je jednoducho Lipšicove slabé miesto.

Daniel Lipšic je výnimočný úkaz, ktorý sa aj napriek všetkým svojim hriechom a prešľapom vždy dokázal prekľučkovať tam, kam chcel. Pri podobných manévroch je však potrebná veľmi ohybná chrbtica a takou zjavne disponuje. Jedno slovenské príslovie však hovorí, že po vodu sa chodí dovtedy, pokým sa krčah nerozbije. Pevne dúfame, že časový úsek do rozbitia už v prípade Lipšica nebude trvať dlho. Obetí jeho zlyhaní už bolo naozaj dosť.

Zdroj: Pluska

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Daniel Lipšic pomaly zišiel z očí, no jeho skutky nesmú zísť z našej mysle

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne