eReport.sk
Špinavá hra
Premiér Robert Fico. Zdroj: FB / Robert Fico

Publicista Hrabko: Veľa bude záležať od toho, aký Robert Fico vyjde z nemocnice


Zodpovednosť za to, že sa spoločnosť dostala do stavu vysokej polarizácie a permanentného napätia nesú politici a aktivistické média. Šanca na zlepšenie stavu nie je veľká a bude do vysokej miery záležať od toho, aký Robert Fico vyjde z nemocničných dverí. V TASR TV to povedal publicista Juraj Hrabko.

Záleží na návrate Fica

Informácie o aktuálnych politických postojoch predsedu vlády sú podľa neho limitované a k verejnosti sa dostávajú iba sprostredkovane, prostredníctvom ľudí, s ktorými hovoril. Podľa Hrabka je Fico ako štvornásobný premiér jedným z najskúsenejších slovenských politikov. Je však veľmi ťažké predpokladať, ako ho pokus o atentát poznačil. „Ja som, našťastie, nikdy postrelený nebol a nebol som ani premiérom. Ale rozhodne to na ňom nejakú stopu zanechá,“ konštatoval Hrabko.

Zhromaždemia bez kontroly v rukách

Mítingov s občanmi mohlo dočasne ubudnúť aj z bezpečnostných dôvodov. Hrabko reagoval, že do istej miery je nebezpečné akékoľvek verejné zhromaždenie, ktoré organizátori nemajú pevne v rukách. „Je tam množstvo emócií, a to, aby neprekročili hranicu slušnosti a korektného správania usporiadatelia nemôžu ovplyvniť inak, len tak, že z pódia povedia, že si to neželajú,“ poznamenal Hrabko.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Richard Raši

Pripomenul demonštrácie z roku 1989, ktoré prebiehali pod heslom odmietania násilia. „Toto dnes na demonštráciách chýba. Je ťažké dav udržať, ale keď sa prekračujú akceptovateľné hranice, usporiadatelia by mali zasiahnuť,“ uzavrel Hrabko.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Publicista Hrabko: Veľa bude záležať od toho, aký Robert Fico vyjde z nemocnice

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: