eReport.sk
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok avizuje zmeny v polícii, ktoré by chcel spraviť čo najskôr. Foto: tasr

M. Šutaj Eštok: Niektorí ľudia sa spamätali, niektorí novinári nie


„Niektorí ľudia sa spamätali, niektorí novinári nie,“ nazval svoj príspevok na Facebooku minister vnútra. K príspevku pripojil aj video zo svojho vystúpenia v relácii RTVS. Podľa M. Šutaja Eštoka sa médiá snažia odkloniť pozornosť od činu atentátnika k ochrankárom. Pointa je pritom inde – pri „hecovaní“ spoločnosti, na čom sa podieľali aj médiá, vrátane toho verejnoprávneho.

Médiá sa snažia odkloniť pozornosť od činu atentátnika

Podľa Matúša Šutaja Eštoka, niektorí politici a časť médií tak „rozhecovali“ spoločnosť, že jeden pomätenec sa rozhodol zobrať spravodlivosť do vlastných rúk. „Poďme sa baviť o tomto. O vašej zodpovednosti aj zodpovednosti verejnoprávnej televízie,“ hovorí minister zatiaľ čo moderátor mu skáče do reči.

Viacerí novinári sa nespamätali

Minister vnútra rozoberá dôvody útoku atentátnika na premiéra. Podľa neho dôvodom je aj to, že aj médiá zo štandardných vecí nad ktorými by sa za normálnych okolností nikto ani nepozastavil, vyrábali obrovské kauzy. Za príklad dal to, ako sa v roku 2010 menila verejnoprávna televízia, „nikto ani len neštekol, médiá nevychádzali s čiernymi titulkami, nikto nerobil protesty,“ upozornil Šutaj Eštok.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. novozvolený prezident Peter Pellegrini

„Niektorí politici sa po atentáte na premiéra aspoň na chvíľu spamätali, a tak mohol parlament tento týždeň prijať jednomyseľne spoločné uznesenie k tejto tragédii. Viacerí novinári sa však stále nespamätali a nedokážu si priznať, že na rozoštvávaní spoločnosti nesú svoj podiel viny. Musel som dnes veľmi otvorene pomenovať tento jav práve v RTVS, ktorá z legitímnej úpravy svojho fungovania s pomocou opozície vyrobila fatálny útok na demokraciu. A zjavne úspešne, keďže „rušenie RTVS“ figurovalo medzi dôvodmi, pre ktoré sa atentátnik rozhodol prezentovať svoj politický názor výstrelmi do tela Roberta Fica,“ napísal k videu Matúš Šutaj Eštok.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

M. Šutaj Eštok: Niektorí ľudia sa spamätali, niektorí novinári nie

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: