eReport.sk
Michal Kovačič a Michal Šimecka v relácii Na telo.
Michal Kovačič a Michal Šimecka v relácii Na telo. Zdroj: FB Daga Daniša

Dag Daniš: Pokračovanie Na telo bolo neudržateľné. Už to nebola politická diskusia


Dag Daniš odkrýva pozadie! Známy novinár sa rozhodol napísať pár slov k zastaveniu relácie Na telo s Michalom Kovačičom. Odkrýva skutočné pozadie toho, čo predchádzalo predčasnému ukončeniu sezóny známej politickej relácie. Neuveríte, čo sa pokúsil Kovačič urobiť!

Dag Daniš odkrýva pozadie!

Dag Daniš si všíma, ako niektoré médiá plačú nad tým, že by mala skončiť známa a roky bežiaca relácia na Markíze, ktorá sa venuje politike. „Aktivistické médiá robia krik, ale myslím si, že neprávom. Pokračovanie relácie Na telo ako politickej polemiky bolo zrejme neudržateľné. Na telo už nebola politická diskusia, ale hybridný formát, v ktorom odmietali vystupovať viaceré strany,“ upozorňuje známy novinár.

A čo je hlavným dôvodom? Mnohí hostia – politici začali mať problém s progresívnym moderátorom Kovačičom. „Z profesionálneho problému Kovačiča so zabezpečením hostí sa stal nakoniec problém pre celú televíziu. Namiesto politických diskusií vysielala ich atrapu. Rozhodnutiu o zastavení relácie predchádzal jeden zvláštny (a vrcholne trápny) incident. Kovačič pár dní po atentáte na premiéra pozval do relácie – už opäť – Michala Šimečku,“ vysvetľuje Daniš a pre upresnenie dodáva, že minister vnútra Šutaj Eštok nakoniec predbežne prisľúbenú účasť odmietol, keďže koalícia Markízu bojkotuje.

„Šimečka mal teda pred týždňom v Na telo komentovať atentát na Fica bez oponenta. Sám. Respektíve s progresívnym moderátorom,“ upozorňuje známy novinár.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ľuboš Blaha informuje o najnovších udalostiach v pléne Národnej rady.

Vedenie Markízy malo s Kovačičom problém!

„Vedenie Markízy malo s rozhodnutím Kovačiča, celkom pochopiteľne, problém. Jednak preto, že lídra PS Šimečku si Kovačič pozval do relácie aj pred pár týždňami. Po ňom Čaputovú, pred ním Kolíkovú. A potom preto, že ďalšie vystúpenie Šimečku v Na telo by pár dní po atentáte na Fica pôsobilo nevhodne. Ako ďalšia ukážka nadpráce progresívneho moderátora,“ informuje ďalej Daniš.

A čo nasledovalo? Novinár informuje o dianí priamo z „kuchyne“. „Účasť Šimečku, ktorý mal v Na telo sám rečniť o atentáte na Fica, bola nakoniec v nedeľu zrušená. Potichu. V relácii, ktorá mala byť kedysi politickou diskusiou, vystúpili len kazateľ a psychológ. Nakoniec vedenie Markízy stratilo s Kovačičom trpezlivosť a rozhodlo o pozastavení týchto naozaj podivných politických „diskusií“,“ informuje známy novinár, ktorý píše pre Štandard.

Markíze nakoniec zaželal, aby bola úspešnou a nezávislou televíziou. „A hlavne: aby si už nemýlila nezávislosť s progresívnym aktivizmom. Sú to dve celkom nezlučiteľné veci,“ uzavrel Dag Daniš.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dag Daniš: Pokračovanie Na telo bolo neudržateľné. Už to nebola politická diskusia

Odoberať
Upozorniť na
14 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: