eReport.sk
Novak Djokovič , foto:tasr

Djokovič po postupe: Som na seba hrdý, vyhral som cez bolesť

Srbský tenista Novak Djokovič sa prebojoval do osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open. Obhajca titulu zdolal v 3. kole ako nasadená jednotka Američana Taylora Fritza po päťsetovej bitke 7:6 (1), 6:4, 3:6, 3:6, 6:2.

„Nole“ mal v priebehu zápasu problémy s brušným svalstvom a viackrát ho museli ošetrovať. V rozhodujúcom sete sa však dokázal zmobilizovať a vďaka brejku v šiestom geme dotiahol zápas do úspešného konca. V osemfinále ho čaká Kanaďan Miloš Raonič. „Dokázal som potlačiť bolesť a vyhrať. Je to jeden z mojich najcennejších triumfov. Mentálne aj emočne sa teraz cítim skvelo. Ľudia presne nerozumejú tomu, čo sa v takýchto situáciách odohráva. Po prvom ošetrení som si myslel, že to po dvoch gemoch skrečujem. Nemohol som sa hýbať. Moja jediná šanca bola dobre podávať,“ uviedol Djokovič v pozápasovom interview.

Vo štvrtom sete duelu prišlo ku kurióznej situácii. Diváci museli vyprázdniť arénu Roda Lavera, pretože premiér štátu Victoria vyhlásil päťdňový lockdown, ktorý začal platiť v noci z piatka na sobotu austrálskeho času.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Djokovič po postupe: Som na seba hrdý, vyhral som cez bolesť

Tenis

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti