eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Deti vraždia deti? Na predmestiach Paríža na smrť pobodali dvoch tínedžerov!

Francúzska vláda vyslala v utorok večer policajné posily do dvoch parížskych predmestí, kde pri najnovších násilnostiach prišli o život v dôsledku pobodania dvaja 14-roční tínedžeri. Oba incidenty sa stali počas pouličných bitiek gangov na dvoch rozličných miestach. Informáciu priniesla agentúra AFP.

K obom vraždám došlo v rozmedzí 24 hodín v oblasti Essonne južne od Paríža.

Polícia zadržala šesť maloletých

Pri prvom útoku v pondelok zomrelo v dôsledku pobodania v oblasti žalúdka 14-ročné dievča počas bitky asi tucta mladých ľudí v Saint-Chéron. V súvislosti s jej úmrtím polícia zadržala šesť maloletých vo veku od 13 do 16 rokov. Jedna zo zadržaných osôb sa zároveň priznala k útoku.

K druhému útoku došlo v utorok v Boussy-Saint-Antoine. Na následky zranení zomrel 14-ročný chlapec, ktorý taktiež utrpel bodné zranenia v oblasti žalúdka, uviedli miestne úrady pre agentúru AFP.

Štátny zástupca hovorí o bojoch tínedžerských gangov

V rovnakom meste tiež ťažko zranili 13-ročného chlapca počas bitky 30 členov dvoch konkurenčných bitkárskych gangov. Podozrivý z útoku sa neskôr sám prihlásil na polícii. Štátny zástupca v oblasti Essonne Eric Jalon v stredu informoval o zvýšenom počte a intenzite bojov medzi tínedžerskými gangmi. Za zvyšujúci počet útokov podľa neho môže dopad videí na sociálnych sieťach, keďže členovia gangov zverejňujú nahrávky svojich bojov s cieľom zosmiešniť súperiace zoskupenia.

Násilie medzi mládežníckymi gangmi na celoštátnej úrovni od roku 2016 pokleslo. Vtedy pri pouličných bitkách zahynulo deväť mladých ľudí. V Paríži a jeho predmestiach podľa polície operuje 46 gangov.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity