eReport.sk
Kabaret Moulin Rouge v Paríži. Zdroj wikipedia.com

Parížania aj návštevníci mesta sú v šoku: Ďalšia ikonická stavba a lákadlo pre turistov je poškodená


Zhorenú ikonickú stavbu katedrály Notre-Dame, alebo zastarano Chrám Matky Božej v Paríži, po katastrofickom požiari v polovici apríla 2019 už pomaly opravili, teraz má francúzske hlavné mesto ďalšiu pohromu. Zrútila sa vrtuľa legendárneho mlyna na streche známeho kabaretu Moulin Rouge.

Škody sú našťastie iba minimálne

Vrtuľa červeného veterného mlyna na streche rovnomenného kabaretu Moulin Rouge, ktorý je jednou z najznámejších parížskych atrakcii, sa v noci na dnes zrútila. Našťastie, nespôsobila nijaké zranenia. Oznámili to ráno miestni hasiči, informuje TASR na základe správy agentúry AFP. Príčina pádu vrtule nebola bezprostredne známa.

Na záberoch na sociálnych sieťach je vidieť vrtuľu ležiacu na zemi, pričom niektoré z jej lopatiek boli v dôsledku pádu mierne ohnuté. Svetoznámy kabaret Moulin Rouge (Červený mlyn), na ktorého streche je umiestnený skutočný červený veterný mlyn, sa nachádza na severe Paríža a je jednou z tamojších najnavštevovanejších turistických atrakcií. Je známy ako rodisko tanca kankán. Bratia Ollerovci ho otvorili 6. októbra 1889.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Parížania aj návštevníci mesta sú v šoku: Ďalšia ikonická stavba a lákadlo pre turistov je poškodená

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: