eReport.sk
Solidárnosť Európy je viac ako potrebná
Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová. Zdroj: tasr/ap

Zásadné vyhlásenie Leyenovej: Opäť vybudujeme Ukrajinu. Musíme to urobiť a urobíme to!


Európa pomôže opätovne vybudovať Ukrajinu po jej zdevastovaní v dôsledku ruskej vojenskej ofenzívy, uviedla predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová vo štvrtok v Ríme. TASR správu prevzala z agentúry ANSA.

„Opäť vybudujeme Ukrajinu: musíme to urobiť a urobíme to, pretože je to naša morálna povinnosť,“ povedala von der Leyenová na začiatku trojdňového podujatia iniciatívy EÚ Nový európsky Bauhaus (NEB) v múzeu moderného umenia MAXXI v talianskej metropole. Ako dodala, na štvrtok je plánované stretnutie so starostom zničeného okupovaného ukrajinského prístavu Mariupol a ukrajinskými architektmi.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. marinová európa potrebuje ameriku
  2. Starosta Mariupolu Vadym Bojčenko.
  3. gymnastika, šport
  4. Volodymyr Zelenskyj
  5. Orbán výrazne zmenil postoj

Úsilie o rekonštrukciu musí podľa šéfky EK prebehnúť „správnym spôsobom“ v duchu Nového európskeho Bauhausu. Agentúra ANSA pripomína, že ide o kreatívnu a interdisciplinárnu iniciatívu, ktorá spája Európsku zelenú dohodu s naším životným priestorom a skúsenosťami, uvádza na svojej webovej stránke Európska komisia.

Cieľom tejto iniciatívy je „spustiť vlnu kreativity a krásy po Európe, pripomínajúc všetkým zodpovednosť budovania  inkluzívnej a udržateľnej budúcnosti“.

Von der Leyenová sa v Ríme stretne so starostom talianskej metropoly Robertom Gualtierim i talianskym prezidentom Sergiom Mattarellom, pripomína ANSA. Taliansky premiér Mario Draghi je v Paríži na summite Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD).

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zásadné vyhlásenie Leyenovej: Opäť vybudujeme Ukrajinu. Musíme to urobiť a urobíme to!

Odoberať
Upozorniť na
42 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne