eReport.sk
Na ilustračnej snímke lietadlo spoločnosti Ryanair.
Na ilustračnej snímke lietadlo spoločnosti Ryanair. Foto: tasr

Rozhodnutie Orbána má dohru: Maďari odmietli arogantné kroky leteckej spoločnosti!


 Väčšina občanov Maďarska nesúhlasí s tým, aby mimoriadne zdanenie zavedené vládou preniesli letecké spoločnosti na pasažierov, a preto začali hromadne rušiť rezervácie leteniek nízkonákladovej leteckej spoločnosti Ryanair. Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti s odvolaním sa na internetové vydanie denníka Magyar Nemzet.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Chaos v parlamente pokračuje
  2. Orbánov veľavravný odkaz
  3. Na ilustračnej snímke plynovody v spoločnosti Eni.
  4. Prezidentka Maďarska Katalin Nováková.
  5. Orbán výrazne zmenil postoj

Podľa informácií tohto zdroja klienti uvedených aeroliniek odmietli arogantné kroky Ryanairu súvisiace s mimoriadnou daňou a 60 percent júlových zaplatených rezervácií do štvrtkového termínu zrušili a požadujú vrátenie peňazí.

Ryanair v reakcii na opatrenie vlády oznámil, že celú daň zabuduje do cien leteniek a urobil tak aj v prípade už predaných leteniek.

Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán 25. mája avizoval, že v záujme pomoci rodinám v ťažkej ekonomickej situácii spôsobenej vojnou na Ukrajine založí jeho kabinet fond na ochranu režijných nákladov domácností – do ktorého budú zo svojho nadmerného zisku prispievať banky, poisťovne, obchodné reťazce a letecké spoločnosti –, ako aj fond obrany, z ktorého bude posilnená armáda.

Ryanair v reakcii na opatrenie vlády oznámil, že celú daň zabuduje do cien leteniek a urobil tak aj v prípade už predaných leteniek. Minister pre hospodársky rozvoj Márton Nagy inicioval, aby príslušný orgán na ochranu spotrebiteľa dôkladne vyšetril kroky tejto írskej leteckej spoločnosti a podľa možnosti zamedzil jej nekalým praktikám.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rozhodnutie Orbána má dohru: Maďari odmietli arogantné kroky leteckej spoločnosti!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre