eReport.sk
Ruskí vojaci na Červenom námestí v Moskve.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Chystá Rusko inváziu na Ukrajinu? Generál hovorí o jej presnom dátume!

Ukrajinský veliteľ ozbrojených síl tvrdí, že pozná dátum kedy Rusko začne svoju inváziu práve na územie nášho východného suseda. Podľa neho sa ruský prezident Vladimír Putin dohodol s Čínskym náprotivkom Si Ťin-pchingom na jasnom termíne. Uvádza to portál RT.

Invázia v čase olympiády?

Podľa slov ukrajinského generála Alexandra Pavľuka sa Putin s čínskym prezidentom Si Ťin-pching dohodli, že Rusko by malo napadnúť Ukrajinu 20. februára, v deň, keď sa zimné olympijské hry v roku 2022 v Pekingu skončia. Pavľuk to opísal ako dátum, ktorý sa nás týka“, pričom sa domnieval, že Kremeľ nebude chcieť pokaziť športové podujatie, ktoré organizuje Čína.

Bude vás zaujímať:

  1. Stíhacie lietadlá F-16 poľského letectva
  2. Eduard Heger (OĽaNO)

Správa agentúry Bloomberg tvrdila, že čínsky prezident Si Ťin-pching mohol osobne požiadať Putina, aby odložil údajný útok, aby „nezačal inváziu na Ukrajinu uprostred olympiády. Správa neposkytla dôkazy a citovala diplomata v Pekingu, ktorý si neželal byť identifikovaný, 

Reagovala aj Británia

Británia obvinila v sobotu Kremeľ zo snahy dosiahnuť, aby sa na Ukrajine moci ujal proruský líder. Podľa Londýna ruskí spravodajskí dôstojníci tiež kontaktovali viacerých bývalých ukrajinských politikov v rámci plánov na inváziu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chystá Rusko inváziu na Ukrajinu? Generál hovorí o jej presnom dátume!

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti