eReport.sk
Eduard Heger (OĽaNO)
Eduard Heger (OĽANO). Foto: tasr

Heger odkazuje občanom: Opoziční politici neustále šíria lži o obrannej dohode s USA. Neverte falošným spasiteľom!

Predseda vlády Slovenskej republiky Eduard Heger otvorene oponuje kritikom obrannej dohody s USA. Apeluje aj na ľudí, aby neverili „falošným spasiteľom“, ktorými sú podľa neho opoziční politici

„Niektorí slovenskí opoziční politici neustále šíria lži o obrannej dohode s USA. Zatiaľ čo celý svet s obavami sleduje vývoj na Ukrajine, tak na Slovensku dezinformačné sily vytvárajú imaginárneho nepriateľa a strašia občanov hrozbami, ktoré neexistujú. Pritom práve konšpirácie ohrozujú našu vlastnú bezpečnosť,“ uvádza Heger na adresu opozičných politikov a kritikov obrannej dohody.

Podľa Hegera nikto Rusko neohrozuje

Situácia na východnej hranici Ukrajiny je vážna a vypätá. Ale nezapríčinila ju Ukrajina a ani žiaden členský štát NATO. Nikto z nás neohrozuje Rusko, nikto z nás nemá žiadne územné požiadavky voči Rusku. My chceme žiť v mieri. Naopak bolo to Rusko, ktoré vojensky obsadilo polostrov Krym.“

Foto: fb/eduardheger

Správanie sa ako spojenec = podpis dohody s USA

„Stále je tu však priestor na dialóg a rokovania, ktoré môžu situáciu na hraniciach Ukrajiny zvrátiť. Musíme sa spoločnými silami zasadiť za to, aby sme ochránili bezpečnosť Európy a aby nebolo porušené medzinárodné právo a suverenita žiadneho štátu. To však nedosiahneme bez vzájomnej podpory a jednoty. Postoj našej krajiny je pritom veľmi dôležitý. Ako štát susediaci s Ukrajinou máme veľkú zodpovednosť za to, čo sa tam deje.

Bude vás zaujímať:

  1. Ruskí vojaci na Červenom námestí v Moskve.
  2. Predseda Konferencie biskupov Slovenska, bratislavský arcibiskup-metropolita Stanislav Zvolenský
  3. Expremiér a súčasný podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Dmitrij Medvedev.

Práve v krízovej situácii je teda dôležité správať sa ako spojenec, lebo inak zostaneme bez spojencov. A presne o našom spojenectve a zvýšení aj našej obranyschopnosti je obranná dohoda s USA.“ uzatvára Heger, ktorý si myslí, že obavy, ktoré majú obyvatelia z podpisu dohody s USA sú len antikampaňou politikov, ktorí ju odmietajú.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger odkazuje občanom: Opoziční politici neustále šíria lži o obrannej dohode s USA. Neverte falošným spasiteľom!

6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti