eReport.sk
Stíhacie lietadlá F-16 poľského letectva
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Provokácia od USA a NATO? Kremeľ: Zhoršujú len napätie medzi Východom a Západom!

Kremeľ obvinil v pondelok Spojené štáty a ich spojencov z NATO, že oznámením plánov na vyslanie ďalších síl do východnej Európy a na evakuáciu rodín diplomatov z amerického veľvyslanectva na Ukrajine zhoršujú napätie medzi Východom a Západom. Informovali o tom tlačové agentúry Reuters a AFP.

Konflikt môže vyvolať Ukrajina, tvrdí Peskov

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov uviedol, že možnosť vojenského konfliktu na východe Ukrajiny, iniciovaného ukrajinskou stranou, je vyššia než kedykoľvek v minulosti. Peskov dodal, že Ukrajina zhromaždila veľký počet vojakov neďaleko hraníc so separatistickými oblasťami v Donbase, ovládanými proruskými povstalcami, čo podľa neho naznačuje, že Kyjev sa pripravuje na nich zaútočiť. Peskov vyhlásil, že informácie prichádzajúce zo Západu sú plné „hystérie“ a „pretkané klamstvami“.

NATO uviedlo svoje sily do pohotovosti

NATO (Severoatlantická aliancia) predtým v pondelok oznámila, že v reakcii na zhromažďovanie ruských vojakov na hraniciach Ukrajiny uvádza svoje sily do pohotovosti a posilňuje východnú Európu ďalšími loďami a bojovými lietadlami. Tento krok aliancie je ďalším z množstva signálov, že Západ sa pripravuje na agresívny krok Ruska voči Ukrajine, hoci Moskva akýkoľvek plán na inváziu popiera, píše Reuters.

Bude vás zaujímať:

  1. Ruskí vojaci na Červenom námestí v Moskve.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Provokácia od USA a NATO? Kremeľ: Zhoršujú len napätie medzi Východom a Západom!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti