eReport.sk
Eduard Heger, Igor Matovič a Roman Mikulec, foto:tasr

OĽANO a premiér stoja za Mikulcom. Ten odmieta zasahovanie do vyšetrovaní

Premiér Eduard Heger aj hnutie OĽANO stoja za ministrom vnútra Romanom Mikulcom (OĽANO), ktorý v Národnej rade (NR) SR opäť čelí opozičnému pokusu o odvolanie. Predseda vlády skonštatoval, že Mikulec si zrejme robí dobre svoju robotu, keď ho chce odvolávať poslanec obvinený z trestného činu.

OĽANO a premiér stoja za Mikulcom

Heger nevidí dôkaz, že by Mikulec zasahoval do živých vecí. „Dobre vieme, že je to lož,“ povedal premiér. Pripomenul kauzu Hedvigy Malinovej za vlády Fica s exministrom vnútra Robertom Kaliňákom. Heger tvrdí, že sám Kaliňák vtedy na verejnosť „vynášal zo spisov“, zastrašoval a „ničil povesť obete“. Podotkol, že bývalé vlády vybudovali na Slovensku korupčný systém. Nevidí preto dôvod, aby Mikulec z funkcie odchádzal na základe tvrdení politikov z tohto systému.

Mikulec odmieta zasahovanie do vyšetrovaní

Mikulec odmieta, že by mal zasahovať do živých prípadov a do vyšetrovania. Medializovanú komunikáciu s bývalým policajným prezidentom nepopiera, odmieta však zásahy do živých vecí aj to, že by si mal od neho pýtať konkrétne spisy. Na margo toho, že koaličné hnutie Sme rodina Mikulca možno v pléne nepodporí minister uviedol, že ich postoju ľudsky rozumie do istej miery. Dodal, že rozhodnutie o návrhu na jeho odvolanie je v rukách poslancov a on to bude rešpektovať.

Bude vás zaujímať:

  1. Eduard Chmelár

Matovič si nemyslí, že by poslanci Sme rodina napokon hlasovali s opozíciou za odvolanie Mikulca. Aj šéf Sme rodina a parlamentu Boris Kollár si podľa neho uvedomuje, že sú jedna koalícia. Dodal, že tak, ako si oni strážia paragraf 363 Trestného poriadku, tak si OĽANO stráži nezávislosť polície.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

OĽANO a premiér stoja za Mikulcom. Ten odmieta zasahovanie do vyšetrovaní

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti