eReport.sk
Anna Zemanová (SaS)
Anna Zemanová (SaS). Foto: tasr

Zemanová zo SaS: Súhlasom s vydaním Fica nesúdime, rozhodnúť musí spravodlivý súd

Súhlasom so žiadosťou o vydanie poslanca Národnej rady (NR) SR do väzby nesúdime a nejde o akt pomsty či snahu zbaviť sa opozičného politika. Vyhlásila to predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová v pléne parlamentu v úvode diskusie k žiadosti prokuratúry o vydanie Roberta Fica (Smer-SD).

Odmieta, že by koalícia mala v rukách vyšetrovanie. Podčiarkla, že rozhodnúť o vine poslanca musí spravodlivý súd, pretože ani trojnásobný premiér nemôže stáť nad zákonom.

Trojnásobnému premiérovi sa kladie za vinu vážny zločin, uvádza Zemanová

„Dnes tu stojíme pre trestné stíhanie a vznesené obvinenie voči trojnásobnému premiérovi, ktorému sa kladie za vinu vážny zločin. Pán Fico, zodpovednosť je na vás, prijmite ju a postavte sa pred súd, ak sa cítite nevinný, pretože to by urobil ten, ktorý má svedomie čisté. Bez divadla, ktoré tu robíte už niekoľko mesiacov,“ povedala Zemanová.

Hovorí, že Fico postavil plénum pred situáciu, keď musí rozhodnúť o uvoľnení rúk spravodlivosti. Vysvetlila, že v NR SR sa nehovorí o vine ani o treste, pretože poslanci nie sú sudcovia. „Záleží nám na tom, aby celý proces prebehol podľa zákona do poslednej bodky, aby nikto nemohol spochybniť, že sa v tomto prípade udiala nejaká procesná chyba,“ zdôraznila s tým, že jedine nezávislý súd spraví finálnu bodku za „obdobím stratených možností“. Hovorí o skúške celej spoločnosti, v ktorej musíme obstáť.

Zdroj: Tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zemanová zo SaS: Súhlasom s vydaním Fica nesúdime, rozhodnúť musí spravodlivý súd

Odoberať
Upozorniť na
guest
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti