eReport.sk
Tridsať rokov SR!
Eduard Chmelár, foto:tasr

Chmelár sa pustil do šéfa RTVS: Absurdná definícia pravdy! Za to by som vás vyrazil ako študenta už v prvom ročníku

Slovenský politický a mediálny komentátor Eduard Chmelár. reaguje na viaceré skutočnosti, ktoré sa udiali nie len na Slovensku, ale i vo svete. Vec, ktorá však trápi našu krajinu s tými vo svete je potláčanie rôznorodosti názorov problematiku. Historik ostro kritizuje riaditeľa verejnoprávnej televízie RTVS Ľuboša Machaja. Ten vyhlásil, že pevne verí, že po „škandále“ s Ficom bude RTVS poskytovať divákom také informácie, kde jasne uvidia, kde je pravda, a kde je objektivita.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Fico: Mikulcovu riť zachránil Sulík!
  2. Šéf RTVS o čistkách kvôli Ficovi
  3. Laššáková reaguje na čurillovcov
  4. Zľava Juraj Blanár, Ladislav Kamenický, Robert Fico, Richard Takáč a Ľuboš Blaha (všetci Smer-SD) počas tlačovej konferencie k neotvoreniu 72. schôdze Národnej rady SR 14. septembra 2022 v Bratislave.
  5. Posledná nádej vyhasla!

Pevne verím, že RTVS poskytne divákom také informácie, aby vedeli, kde je pravda a kde je objektivita,“ povedal pred chvíľou v hlavnej spravodajskej relácii generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj. Vážený pán riaditeľ, za takúto absurdnú definíciu pravdy a objektivity by som vás vyrazil ako študenta už v prvom ročníku a ako manažéra by som vás navrhol odvolať za sústavné nerešpektovanie Zákona o RTVS, ktorý vás zaväzuje zabezpečiť pluralitu názorov. Vašou úlohou nie je bohorovne určovať, čo je pravda,“ uvádza Chmelár na adresu Machaja.

Chmelár hovorí o objektivite žurnalistiky a zabezpečení najširšieho spektra informácií

Chmelár otvorene hovorí o objektivite žurnalistiky a zabezpečení najširšieho spektra informácii pre verejnosť. Ide tak o zachovanie plurality názorov na jednotlivé témy. Tak, ako i zachovanie rôznorodosti pohľadov v danej problematike: „Úlohou žurnalistiky a vás osobne je zabezpečiť verejnosti čo najväčšie množstvo a najširšie spektrum informácií tak, aby sa občan mohol sám čo najkompetentnejšie rozhodovať. To je základný princíp demokracie, lebo informovanosť JE demokratická disciplína. Vy ste sa však namiesto toho postavili do úlohy inkvizítora, ktorý vyhadzuje ľudí za postoje, s ktorými nesúhlasíte, vytvárate čierne zoznamy ľudí, ktorých by ste podľa vlastných slov do RTVS nikdy nepustili (ako keby ste ju vlastnili) a zničili ste už aj tak chabú pluralitu v médiách verejnej služby. Navyše ste zlikvidovali televíznu Trojku, živé svedectvo bohatstva tvorby 66-ročnej histórie Slovenskej televízie. A to všetko ste stihli za necelé štyri mesiace. Vy dokonca nedokážete rešpektovať ani len taký pluralitný dialóg, aký funguje v Českej televízii.

Foto: fb/eduardchmelar

„V Európe je dusno“

Je to hanebné, ale žiaľ, nie ojedinelé, je to veľmi znepokojujúci trend. Eurokomisár Thierry Breton dnes pohrozil Elonovi Muskovi, že keď jeho sociálna sieť Twitter nezačne „chrániť používateľov pred škodlivým obsahom“, rozumej blokovať určených ľudí, na európskom trhu skončí. Vzápätí vyhlásil, že ho potešilo, keď mu miliardár povedal, že pravidlá EÚ stanovené v Akte o digitálnych službách považuje za rozumné a oznámil, že Európska komisia vykoná začiatkom budúceho roka v centrále Twitteru „test na ich dodržiavanie“. Nuž, mali by ste vedieť, že nový názov pre cenzúru znie v newspeaku Bruselu „ochrana spotrebiteľov pred škodlivým obsahom“. Ak sa voči tomu európska verejnosť neohradí, stratíme aj tie posledné zvyšky slobody, ktoré ešte máme. My sme v 89-om neštrngali kľúčmi preto, aby do nás znova niekto tlačil nejaké dogmy a určoval, čo je pravda. V Európe začína byť opäť dusno,“ uzatvára Eduard Chemlár na sociálnej sieti.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chmelár sa pustil do šéfa RTVS: Absurdná definícia pravdy! Za to by som vás vyrazil ako študenta už v prvom ročníku

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti