eReport.sk
Posledná nádej vyhasla!
premiér SR Eduard Heger (OĽANO), foto:tasr

Zemanová poriadne naložila Hegerovi: Premárnil si príležitosť byť štátnikom. Spytuj si svedomie!

Už sme si zvykli, že na slovenskej politickej scéne býva často veľmi rušno a najmä dusno. Tentoraz tomu nie je inak! Bývalá vládna strana a terajšia opozičná SaS podala do Národnej rady návrh na začatie rokovania pléna o vyslovení nedôvery vláde Eduarda Hegera (OĽANO). Na zvolaní schôdzi svojimi podpismi participovali i poslanci mimoparlamentnej strany expremiéra Petra Pellegriniho Hlasu-SD.

Heger kroky SaS nechápe

Heger vo svojej reakcii na snahu SaS vysloviť nedôveru vláde však napriek všetkému, ako tvrdí, nerozumie. „Strana SaS sa spojila s Hlasom s cieľom položiť demokratickú a antikorupčnú vládu. Namiesto toho, aby sa demokratické sily spájali, si strana SaS vybrala za partnera politické potomstvo Roberta Fica, ktoré sa pri ňom naučilo klamať, zavádzať, kradnúť, pomáhať ´našim ľuďom´a žiť vysoko nadštandardne oproti priznaným príjmom. Peter Pellegrini je dvojča Roberta Fica a jeho úmysly nie sú posunúť Slovensko dopredu, ale pozametať kauzy pod koberec a užívať si luxus. Myslel som si, že so stranou SaS sme stále na jednej lodi aspoň čo sa týka otázok hodnôt. Dnešok ma preto obzvlášť ľudsky sklamal,“ uviedol predseda vlády SR.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava predseda NRSR Boris Kollár (Sme rodina), premiér Eduard Heger (OĽaNO) a podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
  2. Patova situácia
  3. Zľava Juraj Blanár, Ladislav Kamenický, Robert Fico, Richard Takáč a Ľuboš Blaha (všetci Smer-SD) počas tlačovej konferencie k neotvoreniu 72. schôdze Národnej rady SR 14. septembra 2022 v Bratislave.
  4. Peter Pčolinský o predčasných voľbách

Zemanová naložila Hegerovi

Predseda vlády Eduard Heger počas včerajšieho dňa zdieľal na sociálnej sieti príspevok, v ktorom ako už tradične kritizuje Petra Pellegriniho či Roberta Fica. Podľa samotného Hegera je bývalý premiér len akousi „figúrkou“ v rukách šéfa opozičnej strany Smer. „Peter Pellegrini verejne ukázal, že aj keby náhodou očistu Slovenska chcel, tak je z neho bezmocná figúrka, ktorej Robert Fico dovolil premiérovať. Ja osobne si neviem predstaviť spoluprácu so stranou Hlas. Pre mňa je to prezlečený Smer,“ kritizuje premiér opozičných politikov.

Foto: fb/eduardheger

Heger sa pýta: „Richard Sulík, ktorého už zrejme vyššie uvedené vyjadrenia nerušia a otvorene nadviazal so stranou Petra Pellegriniho spoluprácu na povalenie demokratickej a antikorupčnej vlády. Nezostáva mi nič iné len sa pýtať: Quo vadis, Richard?“

Foto: fb/eduardheger

Na tieto slová a obvinenia Eduarda Hegera reagovala i predsedníčka poslaneckého klubu strany SaS Anna Zemanová. Tá rozhodne predsedu vlády nešetrila! „Premárnil si príležitosť byt štátnikom a ochrániť Slovensko. Spytuj si svedomie. Podávali sme ruku, neprijal si ju. Žiaľ, toto je dôsledok.“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zemanová poriadne naložila Hegerovi: Premárnil si príležitosť byť štátnikom. Spytuj si svedomie!

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti