eReport.sk
Fico: Mikulcovu riť zachránil Sulík!
Robert Fico (Smer-SD). Foto: tasr

VIDEO Fico reaguje: Mikulcovu riť zachránil Sulík!

Mikulcovu riť zachránil Sulík! Aj takto reagoval vo štvrtok Robert Fico (Smer-SD) na ďalšie neúspešné odvolávanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO). Mikulcovi podľa šéfa Smeru-SD na ministerskej stoličke pomohli zotrvať predovšetkým strany SaS a Sme rodina. A to napriek tomu, že ide o strany, ktoré mali podľa opozičného lídra plno rečí pred hlasovaním. Pri hlasovaní ale neukázali, že svoju kritiku ministra vnútra myslia úprimne.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Lúči sa s funkciou?
  2. V popredí predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
  3. Ochrániť demokraciu je kľúčové
  4. Sulík otvorene

„Tu sa niekto hrá na opozičnú stranu a potom, keď dôjde k reálnemu hlasovaniu, podporí najväčšieho zločinca, akého sme kedy mali po Matovičovi v slovenskej vláde. My sme dôkazmi podložili, že minister vnútra je priamo zainteresovaný na všetkých zneužívaniach právomocí verejných činiteľov v prostredí polície. Preukázali sme dôkazmi, že je vážne podozrivý z korupcie, že je podozrivý z iných trestných činov, nezvláda svoju funckiu ministra vnútra a je tam len preto, lebo ho potrebuje Matovič na špinavú robotu,“ tvrdí Fico. „Mikulcovu riť zachránil Sulík,“ komentoval Fico pred médiami médiám.

Môžeme očakávať ďalšie odvolávania

Už čoskoro čaká politickú scénu ďalšie odvolávanie – tentokrát návrh na vyslovenie nedôvery vláde ako celku. Ten prekvapivo predkladá strana SaS s podporou ďalšej opozičnej strany Hlas-SD. Odvolávaniu by v prípade neúspechu návrhu na vyslovenie nedôvery mohol následne čeliť opäť aj Mikulec. Smer chce totižto vo svojich aktivitách pokračovať a takéto odvolávanie iniciovať opäť.

Smer sa zároveň chystá podporiť všetky zákony, ktoré sa týkajú pomoci domácnostiam a podnikateľskému sektoru.

Odkaz Kollárovej strane

Zvláštne sa podľa sociálnych demokratov pri hlasovaní o Mikulcovi zachovala aj strana Sme rodina. Tej strana OĽANO podľa Fica ráno zanechala odkaz v podobe opätovného obvinenia oligarchu Jaroslava Haščáka. „To bol odkaz politickej strane, ktorá sa nazýva Sme rodina,“ tvrdí Fico. „Borisko náš milovaný, buď budeš poslúchať, alebo zajtra ráno vykopneme dvere tebe a tvojim ľuďom,“ priblížil satirické znenie odkazu Fico novinárom.

Zdroj: youtube.com/smer-sd


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico reaguje: Mikulcovu riť zachránil Sulík!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti