eReport.sk
Laššáková reaguje na čurillovcov
Judita Laššáková, právnička. Zdroj: eReport

Ján Čurilla: Dajme von, že vypovedá na Matoviča a Mikulca a že j.b.l Čaputovú. Laššáková reaguje


Laššáková reaguje na čurillovcov, Ján Čurilla totiž mal napísať kolegom: „Dajme von, že vypovedá na Matovič a Mikulca a že j.b.l Čaputovú.“ Ide o vetu, ktorá sa mala objaviť v pracovnej komunikácii „elitných“ vyšetrovateľov, mediálne známych ako „čurillovci“. Túto časť konverzácie teraz mimoriadne kriticky hodnotí verejná popularizátorka práva Judita Laššáková. Píše, že jej prišlo zo slov mužov zákona zle.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kto za to môže?
  2. Minister spravodlivosti Viliam Karas
  3. Na kombosníkme zľava Denisa Saková a Štefan Hamran.
  4. ÚŠP a NAKA
  5. Kto je v skutočnosti Monika Tódová?
  6. Najlepším biznisom je byť kajúcnik

„Dvíha sa mi žalúdok z obsahu takto písaných SMSiek. Nie preto, lebo ja by som v komunikácii s osobami, ktorých považujem za priateľov, nepoužila ´rôzne slovné spojenia´. Ale aby som sa toto dočítala z SMSiek ´elitných´ vyšetrovateľov – to mi hlava neberie!,“ kritizuje čurillovcov Laššáková na sociálnej sieti.

Čo na to stránka „Hoaxy a podvody – Polícia SR“?

Z konverzácie je okrem urážania prezidentky SR Zuzany Čaputovej zrejmé aj to, že vyšetrovatelia mali v pláne cielene šíriť dezinformácie. A možno to aj v skutočnosti robia. Ovplyvňovanie verejného pohľadu na jednotlivé trestné veci prostredníctvom šírenia dezinformácií je však vážnym problémom. A to by teoreticky mohlo zaujímať aj policajnú stránku na sociálnej sieti, ktorá o sebe tvrdí, že sa tejto problematike venuje.

Na archívnej snímkew vľavo Diana Santusová. – Foto: tv markíza

„Kritizovať politikov za ich nesprávne, právne chybné a možno aj protiústavné kroky, je určite v poriadku. Ale vypisovať slová tohto významu v pozícii vyšetrovateľa Polície SR o komkoľvek, je neprípustné! Tentokrát naozaj dúfam, že sa tento obrázok objaví na stránke Hoaxy a podvody Polície SR, pardóóón, opravujem sa: Hoaxy a podvody – Polícia SR a bude nám všetkým vysvetlené, že ´elitní´ vyšetrovatelia si nič takéto nepísali, neokydávali ženu (bez ohľadu na jej pozíciu v štáte) takýmto dehonestujúcim spôsobom a že Fico a Gašpar určite na tlačovke klamali, lebo toto sa nemohlo stať!,“ konštatuje Laššáková.

Väčšina médií sa nezastala Santusovej, ani Čaputovej

Nie je to pri tom prvá žena, ktorá sa zjavne, apoň podľa prepisu nahrávok, dostala pod paľbu týchto vyšetrovateľov. Azda každý z nás si pamätá konverzáciu o podpaľovaní auta vtedajšej vyšetrovateľky policajne inšpekcie Diany Santusovej.

Blahoželám strane SaS, že neprispeli hlasmi k odvolaniu Mikulca, ktorý takéto správanie policajtov asi schvaľuje, keďže ich neposlal do civilu.

Judita Laššáková.

„Prepáčte, už sa to musím spýtať: ste normálni?! Zase, na druhej strane, ak sa nikto nepostavil na obranu Santusovej, lebo jej chceli podpáliť auto, tak nejaká SMSka o tom, ako z prezidentky SR urobiť … (doplňte si vhodný pojem, prípadne sa spýtajte ´elitných´ vyšetrovateľov) nikoho z médií nebude zaujímať,“ hovorí k téme Laššáková. Tá má ťažké srdce aj konkrétne na stranu SaS, ktorá mohla počas týždňa prispieť k odvolaniu ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO). Potrebné hlasy však liberáli nedodali. „Blahoželám strane SaS, že neprispeli hlasmi k odvolaniu Mikulca, ktorý takéto správanie policajtov asi schvaľuje, keďže ich neposlal do civilu. SaS určite vyznáva tie ´správne hodnoty´ a majú všetci ten ´správny morálny kompas´! Velebnosti, jdu blejt!,“ uzavrela Laššáková.

Zdroj: lassakova.sk

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ján Čurilla: Dajme von, že vypovedá na Matoviča a Mikulca a že j.b.l Čaputovú. Laššáková reaguje

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: