eReport.sk
Robert Fico, foto:tasr

Ficove ostré slová: Novinárske prostitútky dávajú Mikulcovi a Lipšicovi fašistické právomoci!

Opäť poriadne naložil novinárom! Predseda Smeru Robert Fico, ostro reaguje na spochybňovanie rozhodnutia Generálnej prokuratúry na čele s Marošom Žilinkom v kauze Súmrak zo strany novinárov hlavného prúdu.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka použil v prípade obvinení expremiéra Roberta Fica a bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka sporný paragraf 363. Na základe, ktorého boli zbavení z obvinení zo zosnovania a založenie zločineckej skupiny. Na tomto obvinení bola i celá kauza Súmrak postavená.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Je polícia neschopná?
  2. Robert Kaliňák a predseda strany Smer – SD Robert Fico.
  3. Hamranova polícia
  4. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.
  5. Zľava Juraj Blanár, Ladislav Kamenický, Robert Fico, Richard Takáč a Ľuboš Blaha (všetci Smer-SD) počas tlačovej konferencie k neotvoreniu 72. schôdze Národnej rady SR 14. septembra 2022 v Bratislave.

Vlna kritiky na Žilinku

Žilinka o použití paragrafu 363 napísal vo štvtok na sociálnej sieti. Pripomenul, prečo je dôležitý a opodstatnený. Tých, čo tento paragraf kritizujú nazval síce odborníkmi na trestné právo, ale len v úvodzovkách. Viacerí totiž generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi vyčítajú, že využívaním paragrafu 363 sa stavia do pozície sudcu, zasahuje do nezávislosti súdu, ohrozuje právny štát či znižuje dôveru v spravodlivosť.

Fico naložil novinárom!

Po tom, čo GP zrušil nezákonné obvinenia mojej osoby a Roberta Kaliňáka, Tibora Gašpara a Norberta Bödöra, banda právne nevzdelaných novinárov začala jačať. GP nás vraj zachránil pred nezávislým súdom, ktorý mal rozhodnúť o našej vine. Novinárske prostitútky vytvárajú obraz, že každá trestná vec, nech je akokoľvek vymyslená a nezákonná, sa musí dostať pred súd. Čím dávajú Mikulcovi a Lipšicovi fašistické právomoci. Ale keďže ide o Fica a Smer, nevadí, to sa patrí, to treba,“ píše Fico na sociálnej sieti.

Foto: fb/robertficosk

Právnici hovoria o správnom rozhodnutí

Členovia právnickej obce na Slovensku sa stotožňujú s rozhodnutím Generálnej prokuratúry. Dekan Právnickej fakulty Univerzity Komenského Eduard Burda je jedným z ľudí, ktorí považuje toto rozhodnutie za správne. Podľa neho bolo v obvineniach viacero právnych pochybení.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ficove ostré slová: Novinárske prostitútky dávajú Mikulcovi a Lipšicovi fašistické právomoci!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti