tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Eduard Chmelár v štúdiu eReportu.
Eduard Chmelár v štúdiu eReportu. Foto: eReport.

Chmelár pre eReport o Zelenskom: Páneček si povedal, že Ukrajina má byť po vojne pohodlná!

Svet Ukrajinu strašne klame. V relácii Bez cenzúry pre eReport to vyhlásil historik, politický komentátor a vysokoškolský pedagóg Eduard Chmelár. Podľa neho dávame krajine, ktorá je zmietaná vojnou, nereálne prísľuby a niekto by už mal Volodymyrovi Zelenskému povedať pravdu.

Mohlo by vás zaujímať

 1. Eduard Chmelár
 2. Lídri členských krajín NATO. V prednom rade vpravo prezidentka SR Zuzana Čaputová.
 3. Jozef Haľko na snímke z marca 2017.
 4. Eduard Chmelár
 5. Vlajka Európskej únie, ilustračné foto
 6. Rudolf Huliak
 7. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
 8. žatva poľnohospodárstvo kombajn, obile
 9. Ivan Korčok počas návštevy Luhanskej oblasti na Ukrajine
 10. Pápež František celebruje omšu
 11. Ukrajinský vojak, ilustračná snímka.
 12. Richad Takáč v štúdiu eReportu.
 13. Poslankyňa SaS Jana Bittó Cigániková.

Európska únia udelila ešte v júni Ukrajine štatút kandidátskej krajiny. Urobili tak však nie kvôli pripravenosti nášho suseda stať sa členom Únie, ale ako reakciu na vojnu. „Je to symbolické gesto, ktoré im na čas zatvorí ústa.“ Chmelár pripomína, aký zložitý je proces prípravy samotného vstupu krajín do spoločenstva. „Ukrajinci sú klamaní od začiatku, je to strašný podvod.“

Podľa neho je nereálne, aby Ukrajina dokázala zo svojej pozície naplniť potrebné podmienky pre vstup do EÚ. „Tú krajinu ovládajú stále oligarchovia,“ vysvetľuje Chmelár. Podľa neho samotný Zelenský je na nich napojený.

Ukrajina nie je demokratická

Krajinu historik nepovažuje ani zďaleka za demokratickú a sľuby predstaviteľov únie za špinavú hru. „Je krajne nezodpovedné, ako sa tu niekto s nimi zahráva,“ konštatuje Chmelár s tým, že niekto by im už mal povedať pravdu. „Sú len objektom záujmov zo strany Spojených štátov a Ruska.“

Chmelár navyše otvorene kritizuje prístup prezidenta Zelenského. Podľa neho sa Európe zatiaľ iba vyhráža. „Ja som ho ešte ani raz nepočul povedať slovo prosím. On hovorí, čo potrebuje, on hovorí, koľko potrebuje, aby sme mu obnovili Ukrajinu, aby bola moderná a pohodlná. Prosím pekne, páneček si povedal, aby bola pohodlná.“

USA si tú vojnu želalo

Z jeho pohľadu nie je správny ani prístup sveta k Rusku. Západ sa k Rusom správa ako k nižšej rase, keď tvrdí, že nezdieľajú naše hodnoty. „To je koloniálna politika.“ Slovo mier podľa neho poznali len zopár dní a jednania o ňom nahradili dodávkami zbraní. „Oni si tú vojnu želali!“ Bolo to USA ktoré vyprovokovalo všetky novodobé vojny, dodáva Chmelár.

„Jadrovú veľmoc nemožno poraziť!“ Múdri ľudia vrátane pápeža kričia, zastavme to. „Začnite rokovať o mieri, nepodporujte vraždenie dodávkami zbraní. A je hádam hlava cirkvi Putinov trol?“  

Slováci padajú na hubu

Chmelár nie je spokojný ani s tým, čo sa deje na Slovensku. Snaha po zmene a tlak médií priviedli k moci túto neschopnú skupinu ľudí, ktorí nám teraz vládnu. „Keď sa na to pozrieme, investuje sa akurát v rezorte obrany. Išlo tam už päť miliárd. A Slováci padajú na hubu. Je to šialená politika. Naď rozdáva štátny majetok, ako lentilky,“ kritizuje otvorene Chmelár.

Nešetrí ani hlavu štátu Zuzanu Čaputovú. „Prezidentka má na marazme v ktorom sa nachádzame leví podiel. Ona si nemôže skúšať garderóby, ona má riadiť štát,“ vyzýva prezidentku historik.

Múdri ľudia do politiky nechcú

Tento rok čaká našu krajinu významné jubileum. 1. septembra uplynie tridsať rokov od prijatia Ústavy SR a následne vznik samostatnej republiky. „Čo sme za toto obdobie dosiahli?“ pýta sa Eduard Chmelár. „Politika sa stala špinavým remeslom a múdri ľudia do nej vstúpiť nechcú. Spojiť nás môžu len silné myšlienky a silné osobnosti,“ dodáva analytik.

Ak vás jeho názory zaujali a chcete sa dozvedieť viac, pozrite si našu reláciu BEZ CENZÚRY.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chmelár pre eReport o Zelenskom: Páneček si povedal, že Ukrajina má byť po vojne pohodlná!

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku