eReport.sk
Šokujúce správy z Ukrajiny
Ukrajinský vojak, ilustračná snímka. Zdroj: tasr/AP

Ukrajina tvrdí, že získali späť ďalšiu obec. Deje sa tak pomocou západných zbraní

Situácia na Ukrajine sa každým dňom mení. Ukrajinské ozbrojené sily tvrdia, že oslobodili dedinu Ivanivka ležiacu v Ruskom okupovanej Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny. Oznámila to v pondelok ukrajinská pešia brigáda. TASR správu prevzala z agentúry Reuters.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Eduard Chmelár v štúdiu eReportu.
  2. Vlajka Európskej únie, ilustračné foto
  3. Ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) si podáva ruku s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom počas ich stretnutia v rámci návštevy kozmodrómu Vostočnyj.
  4. Ruské vojenské vozidlá sa presúvajú po diaľnici v oblasti kontrolovanej ruskými separatistickými jednotkami pri meste Mariupoľ, na východe Ukrajiny 18. apríla 2022.
  5. plynové potrubie plyn spustenie ilustračka
  6. Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov
  7. Volodymyr Zelenskyj
  8. Bude Európa čoskoro bez plynu?
  9. Ruský prezident Vladimir Putin si pripíja počas prejavu na virtuálnom summite lídrov zoskupenia BRICS v Moskve vo štvrtok 23. júna 2022.
  10. Len viac zbraní zabezpečí mier!

„Jediné, čo v Ivanivke zostalo po ruských okupantoch, sú hrozné spomienky a ‚mŕtva‘ vojenská technika,“ uvádza sa vo vyhlásení armády. Reuters upozornil, že toto tvrdenie nemohol bezprostredne potvrdiť. V zmienenej oblasti je viac obcí s názvom Ivanivka. Jedna z nich sa nachádza pozdĺž frontovej línie.

Zelenskyj nariadil dobyť späť pobrežie

Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov pre britský denník The Times v nedeľu uviedol, že Ukrajina zhromažďuje miliónové bojové sily vybavené západnými zbraňami s cieľom opätovne dobyť juh krajiny obsadený ruskou armádou.

Podľa ministra nariadil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ozbrojeným silám, aby opätovne dobyli pobrežné oblasti, ktoré sú životne dôležité pre hospodárstvo krajiny.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajina tvrdí, že získali späť ďalšiu obec. Deje sa tak pomocou západných zbraní

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti