eReport.sk
Heger a Remišová sú jednotkami neschopnosti
Predseda Smeru-SD Robert Fico. Zdroj:fb/robertficosk

Fico píše otvorený list Čaputovej. Zostali nám vôbec nejaké prostriedky na obranu? Pýta sa

Vážená pani prezidentka Slovenskej republiky, píše na úvod svojej žiadosti Róbert Fico. Jeho list uverejnený na sociálnej sieti prinášame v plnom rozsahu.

Zdroj: fb: Róbert Fico

Vývoz munície a zbraní patriacich Ozbrojeným silám Slovenskej republiky (OS SR) na Ukrajinu, ako aj udalosti týkajúce sa zahraničných batérií protivzdušnej obrany Patriot umiestnených na území Slovenska, vyvolávajú vážne podozrenia z úmyselného znižovania bojaschopnosti OS SR.

Obraciam sa na Vás ako na hlavného veliteľa ozbrojených síl, pretože minister obrany SR J. Naď priznal verejné klamstvo v súvislosti so systémom protivzdušnej ochrany S-300 a je nedôveryhodný.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Tridsať rokov SR!
  2. Jaroslav Naď (OĽANO) na snímke z videa.
  3. Trosky stroja Šáhid-136 iránskej výroby z výzbroje Ozbrojených síl Ruskej federácie, archívna snímka.
  4. vláda má iba obmedzené právomoci
  5. Matovič trpí spasiteľským komplexom
  6. Jaroslav Naď (OĽANO) na snímke z videa.
  7. Zuzana Čaputová počas tlačovej konferencie.
  8. Ukrajinský odpor má dôsledky

Vážená pani prezidentka

Verejné zdroje, informácie občanov, ale aj zdroje priamo z OS SR potvrdzujú, že vývoz zbraní a munície zo Slovenska na Ukrajinu je enormný. V čase vojnového konfliktu v susednej Ukrajine Vás preto považujem za legitímne požiadať, aby ste ako hlavný veliteľ OS informovali slovenskú verejnosť aké

– množstvá a druhy munície,

– koľko bojových vozidiel pechoty,

– koľko tankov,

– koľko samohybných húfnic a iných zbraňových systémov bolo odovzdané z vybavenia OS SR Ukrajine.

Zjednodušene sa otázka dá postaviť aj tak, že koľko výzbroje vôbec zostalo v OS SR a či je to dostatočné na plnenie úloh ozbrojených síl.

Rovnako Vás žiadam o verejnú informáciu, ako bola táto výzbroj OS SR okamžite nahradená tak, aby nedošlo k zníženiu bojaschopnosti OS SR. Sú známe návrhy a rozhodnutia o nákupe novej alebo používanej výzbroje zo zahraničia, ale tieto potrebujú pomerne dlhé časové obdobie na realizáciu.

Obzvlášť závažné je aj napĺňanie informácie nového veľvyslanca USA na Slovensku o presune batérií Patriot zo Slovenska, ktorý začal včera.

Po tom, čo vláda SR darovala Ukrajine jediný funkčný systém protivzdušnej ochrany S-300, sme odkázaní na dobrú vôľu USA alebo iných západných krajín nielen pri ochrane vzdušného priestoru (Česká republika), ale aj pri prevádzkovaní systémov protivzdušnej ochrany, ktoré nielenže nevlastníme, ale ani neprevádzkujeme.

Je nevyhnutné, aby ste informovali slovenskú verejnosť, aké plány mienite ako hlavný veliteľ OS SR presadiť, aby sa toto bezprecedentne vazalské postavenie SR zmenilo.

Vážená pani prezidentka

Je potrebné si priznať, že kroky vlády SR vo vyzbrojovaní ukrajinských ozbrojených síl zo zásob OS SR vyvolávajú obavy ohľadne stavu, v ktorom sa nachádzajú naše OS. Považujem za nevyhnutné, aby ste tieto opodstatnené obavy rozptýlili, čo Vám prináleží z Vášho postavenia hlavného veliteľa OS SR daného Ústavou SR.

Rovnako by som Vás rád informoval, že SMER – sociálna demokracia nemieni neudržateľnú situáciu v OS SR podceňovať a podnikne všetky nevyhnutné legitímne kroky, ktoré má ako najsilnejšia opozičná parlamentná strana k dispozícii.

S úctou

Titl.

Vážená pani

Zuzana Čaputová

prezidentka Slovenskej republiky

Zdroj: fb: Róbert Fico


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico píše otvorený list Čaputovej. Zostali nám vôbec nejaké prostriedky na obranu? Pýta sa

Odoberať
Upozorniť na
21 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti