eReport.sk
Chmelár ostro kritizuje RTVS
Eduard Chmelár, politický komentátor a historik. Foto: archív e.ch.

Chmelár: nespomínam si, že by boli USA znepokojené zakazovaním nepohodlných webov


Chmelár kritizuje správanie USA. Nepáči sa mu, že sa miešajú do našich záležitostí. „Súhlasili by, keby sa naše ministerstvo zahraničných vecí vyjadrovalo k ich zaobchádzaniu s afroamerickým obyvateľstvom? Alebo k ich legislatíve týkajúcej sa vlastníctva zbraní? Alebo by sa im viac páčilo, keby sme žiadali zrušenie trestu smrti v USA?“ pýta sa politológ.  

Eduard Chmelár sa v prvej časti svojho textu vyjadruje k tomu, ako postupuje naša opozícia. „Nikdy by som si nedovolil spochybňovať právo opozície na protesty a vyjadrenie nesúhlasu. …Lenže ak sa opozícia správa deštrukčne, arogantne odmietne dať novej vláde obligátnych sto dní a po šiestich týždňoch vykrikuje na námestí „dosť bolo Fica“, hoci podľa všetkých prieskumov verejnej mienky drvivá väčšina obyvateľov túto vládnu zostavu podporuje a až 65,3 % občanov si myslí, že vydrží celé štyri roky – zaváňa to skôr nerešpektovaním výsledkov volieb,“ napísal vo svojom príspevku na sociálnej sieti Eduard Chmelár.  

Podľa známeho publicitu, opozícia preháňa. „Doterajšie správanie opozície však ukazuje, že je hysterická, veci neúmerne dramatizuje, neprimerane preháňa a nezastaví sa ani pred krokmi, ktoré Slovenskej republike vyslovene škodia. Len si spomeňte, ako klamali občanov, že Fico chce vyviesť Slovensko z EÚ a NATO,“ pripomína Chmelár.

Chmelár kritizuje správanie USA

Politológ schvaľuje Ficov odkaz americkej ambasáde. „Aj z týchto dôvodov sa so všetkou vážnosťou staviam za včerajšie slová predsedu vlády SR Roberta Fica, ktorý v rámci parlamentnej hodiny otázok odkázal veľvyslancovi USA na Slovensku, aby sa zdržal vyjadrovania k vnútorným záležitostiam Slovenskej republiky. Bol to ten najjemnejší spôsob, ako ho upozorniť na to, že prekračuje svoje kompetencie. V skutočnosti je v takýchto prípadoch štandardné predvolanie veľvyslanca na koberec k ministrovi zahraničných vecí alebo k premiérovi. Bývalý český prezident Miloš Zeman v podobnej situácii vyrazil s americkým diplomatom dvere a odkázal mu, že nie je na Pražskom hrade vítaný,“ píše Eduard Chmelár.

Related Posts

  1. Už by aj stačilo!
  2. EÚ vyradila zo sankčného zoznamu Slováka Hambálka
  3. Hotovosť zostáva v Rakúsku najobľúbenejším platobným prostriedkom a svet bez nej si nevie predstaviť až 95 % obyvateľov.
  4. https://plus.noviny.sk/archiv/863189-od-bronzovych-hitlerov-k-plastovym-putinom?fbclid=IwAR1O7h-IoFt-z4Z82aZmwDKQYShSoJRSDIm5UY7cp3bQKglZbJnylNmx5dg

Publicista sa následne pýta, z akého titulu sa Spojené štáty vyjadrujú k zámeru slovenskej vlády zrušiť špeciálnu prokuratúru. „Považujú nás vari za 51. zväzový štát USA? Majú vari oni v rámci svojho právneho systému špeciálnu prokuratúru? Aký majú problém s tým, že chceme fakticky zosúladiť naše trestné právo s právom EÚ? Súhlasili by, keby sa naše ministerstvo zahraničných vecí vyjadrovalo k ich zaobchádzaniu s afroamerickým obyvateľstvom alebo k ich legislatíve týkajúcej sa vlastníctva zbraní? Alebo by sa im viac páčilo, keby sme po vzore EÚ žiadali zrušenie trestu smrti v USA, prípadne dodržiavanie práv zamestnancov podľa štandardov Medzinárodnej organizácie práce?“ kladie otázky Chmelár.

„Mimochodom, nespomínam si, že by Spojené štáty vyslovili akékoľvek znepokojenie napríklad zo zakazovania nepohodlných webov bez súdu alebo z prenasledovania kritických intelektuálov, ktoré sa tu dialo v predchádzajúcom období. Slovenská republika je suverénny štát, ktorý rešpektuje vnútornú legislatívu iných štátov, a to isté žiada aj od svojich partnerov.,“ pripomenul Eduard Chmelár.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chmelár: nespomínam si, že by boli USA znepokojené zakazovaním nepohodlných webov

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne