eReport.sk
Chaos na konzervatívnej scéne
Ján Baránek. Zdroj: yt/eReport

Analytik Baránek: Green Deal je samovraždou, ekoidiotizmus a LGBTI propagandu presadzujú tí istí!

Chaos na konzervatívnej scéne. Politický analytik Ján Baránek sa v súčasnosti snaží o rozbehnutie nového politického projektu „Zdravý rozum“. Baránek svoju iniciatívu prezentuje ako konzervatívnu, kresťanskú a národnú. Na scéne je však mnoho strán, a to naprieč ľavicou a pravicou, s ktorými sa strana s takýmito hodnotami dostane automaticky do konkurenčného vzťahu. Na konzervatívnej, kresťanskej a pronárodnej scéne teda prebieha diskusia, či vznik nových subjektov pomáha, alebo len rozdrobuje voličské hlasy, ktoré môžu v konečnom dôsledku ostať bez svojich zástupcov v parlamente.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Hegera a Naďa nebudú voliť ani ich rodičia
  2. Rastislav Káčer
  3. Putin je nekompromisný
  4. Chaos a bezprávie?

„Dnes konzervatívne a kresťanské sily nie sú zjednotené,“ pripúšťa Baránek pre Plus 7 dní. Priznáva pri tom, že patril medzi zakladateľov strany Kresťanská únia, ktorá sa prebojovala do parlamentu na kandidátke strany exministra a expremiéra Igora Matoviča (OĽANO). V dobe zakladania strany Anny Záborskej sa Baránek podľa svojich slov snažil o zjednotenie.

Chaos na konzervatívnej scéne

Tú istú snahu mal prejaviť aj stretnutiami s lídrami ako Milan Uhrík (Republika), Rudolf Huliak (Národná koalícia), alebo Milan Majerský (KDH). Zjednocovanie však nebolo úspešné a preto sa nakoniec rozhodol pre svoj vlastný projekt. V otázke budúcnosti scény však pôsobí relatívne pozitívne:

„Tá atomizácia v konečnom dôsledku povedie k tomu, že sa vygeneruje buď skupina subjektov, ktorá sa spojí, alebo vznikne silný subjekt.“

Ján Baránek

Jedným dychom však treba dodať, že o priazeň konzervatívnych voličov sa neusilujú len vyslovene pronárodné, alebo kresťanské strany.

Konzervatívne hodnoty vo svojom obsahu zvyknú zdôrazňovať aj vládne strany ako OĽANO, Sme rodina, alebo Za ľudí, alebo novovzniknuté mimoparlamentné subjekty ako Modrí expremiéra Mikuláša Dzurindu.

Strana dočasného premiéra Eduarda Hegera Demokrati sa síce prezentuje liberálne, no samotný Heger je taktiež považovaný za konzervatívca. Vzniká teda logicky situácia, v ktorej sa volič má problém zorientovať a o to menšiu silu môžu mať konzervatívci v budúcom zložení parlamentného pléna.

Vymedzil sa voči liberalizmu

Baránek sa v jednom zo svojich prvých politických rozhovorov jasne vymedzoval voči momentálnemu nastaveniu liberálnej politiky.

Momentálni predstavitelia liberalizmu sa na Slovensku podľa neho neorientujú v hierarchii ľudských práv, z čoho majú vyplývať aj ich chybné interpretácie.

Platí to podľa neho napríklad na problematiku práv LGBTI komunity.

„Tu je ten obrovský stret. Myslím, že sa zhodneme na tom, že existuje prirodzené právo dieťaťa mať matku a otca. A my nemôžeme občianske právo homosexuála uprednostniť pred prirodzeným právom dieťaťa,“ tvrdí Baránek. „Najväčšiu právnu silu majú prirodzené práva človeka,“ dodal.

LGBTI propaganda a ekoaktivizmus

V krajinách, ktoré LGBTI komunite dávajú viac priestoru, ako by podľa neho mali, vznikajú následne praktické problémy. Ako príklad uvádza šport, v ktorom chcú niekedy pôvodom ženy súťažiť s mužmi a pôvodom muži súťažiť so ženami.

„Predsa transgender muž by nemal mať právo súťažiť v ľahkej atletike so ženami. A už sa to deje. Takto sa likviduje napríklad vysokoškolská atletika v USA,“ dodal.

Green Deal a národno-štátny záujem

V jednej ruke s tzv. LGBTI propagandou ide podľa Baráneka aj aktivita ekoaktivistov. Tí však podľa neho často prichádzajú s nezmyselnými návrhmi v oblastiach energetiky, alebo elektromobility.

„Ide to ruka v ruke s ekoidiotizmom, ktorého sme svedkami,“ tvrdí. Green Deal, ktorý je hlavnou prioritou súčasného vedenia Európskej komisie, na čele s Ursulou von der Leyenovou, je podľa neho samovraždou, ktorá z Európy urobí „skanzen.“

„Poďme sa baviť o národno-štátnom záujme. Poďme sa baviť o tom, ako postaviť Slovensko opäť na nohy. Ako vrátiť Slovensku bezpečnosť a suverenitu,“ dodal.

Zdroj: Plus7 Dní- Karty na stôl


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Analytik Baránek: Green Deal je samovraždou, ekoidiotizmus a LGBTI propagandu presadzujú tí istí!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti