eReport.sk
Rastislav Káčer
Rastislav Káčer. Foto: tasr

Káčer: Píšeme príbeh o úspešnom Slovensku. Musíme však bojovať s dezinformáciami!

Tridsať rokov Slovenska bolo úspešných aj vďaka jasnej strategickej línii rezortu diplomacie a vysokej profesionalite zahraničnej služby. Uviedol dnes vo svojom príhovore odvolaný šéf rezortu diplomacie a zahraničia Rastislav Káčer.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Hegera a Naďa nebudú voliť ani ich rodičia
  2. Moderátorke RTVS sa vyhrážajú smrťou
  3. Čaputová šokuje
  4. Beňová reaguje na Čaputovej tlačenie na city

Bezpečnosť a prosperita

„Potrebujeme preto zachovať kontinuitu našej zahraničnej a európskej politiky. Ako aj ich hodnotové ukotvenie. Pretože to je to, čo nám garantuje stabilitu, bezpečnosť a prosperitu.“ Zdôraznil za účasti najvyšších ústavných činiteľov SR a predstaviteľov odbornej verejnosti.

Musíme bojovať!

„Jasný strategický a morálny kompas je kľúčový v čase, keď sa o budúcej podobe Európy rozhoduje na susednej Ukrajine. A zároveň sa na Slovensku vytráca zahraničnopolitický konsenzus. A rastie vplyv dezinformácií a konšpirácií,“ podotkol Káčer.

Pán Káčer by sa možno mohol vyjadriť aj k tomu, nakoľko je morálne, aby členovia odvolanej vlády s ním na čele, postupovali protizákonne. A konali v rozpore s Ústavou SR. Keďže všetci, okrem prezidentky a „hegerovcov,“ vedia, že odvolaná vláda je vládou bez legitimity.

A Ústava SR jej nedáva ŽIADNE právo rozhodovať o tak závažných otázkach, akou je darovanie migov Ukrajine. Je teda takéto konanie „strategické a morálne?“

Podobne

Sa, ako sme vás informovali, vyjadrila i Zuzana Čaputová, Tá dokonca uviedla, že by sa na postih dezinformácií malo začať využívať trestné právo. Remišovej návrh zákona, ktorý by to mal zabezpečiť, je už v medzirezortnom pripomienkovom konaní.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Káčer: Píšeme príbeh o úspešnom Slovensku. Musíme však bojovať s dezinformáciami!

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti