eReport.sk
Hegera a Naďa nebudú voliť ani ich rodičia
Eduard Heger a Jaroslav Naď. Foto: facebook

Belousovová: USA už hľadajú cestu, ako ukončiť vojnu! Poslať teraz Migy Ukrajine je hlúpe a diletantské

Začína Američanom dochádzať realita? Podľa političky Anny Belousovovej (Národ a spravodlivosť) nie je posielanie Migov na Ukrajinu momentálne pre Slovensko výhodné ani zo strategického hľadiska. Okrem medzier v právnej stránke celého aktu teda vidí problémy aj s celkovým kontextom momentálneho diania v medzinárodných vzťahoch. Rôzne udalosti posledného týždňa totižto naznačujú, že USA majú možno menšiu moc, ako si sami myslia. A zdá sa, že si to dokonca začínajú uvedomovať.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ústava sa porušovať nebude!
  2. Zachránilo by ho náboženstvo?
  3. Čaputová šokuje
  4. Beňová reaguje na Čaputovej tlačenie na city

„Ako rozbuška pôsobila informácia, že Medzinárodný trestný súd v Haagu vydal zatykač na Putina za únosy ukrajinských detí. No trochu zvláštne obvinenie v čase vojny. Skôr to pôsobí, akoby niekto chcel zabrániť Putinovi vycestovať. Napríklad na rokovania o ukončení konfliktu. Americký prezident Biden síce odobril konanie Medzinárodného súdu, no zároveň pripomenul, že USA nie sú jeho členom,“ napísala Belousovová na sociálnej sieti.

Vzťahy Čína-Rusko

Pre USA môže byť veľkým problémom napríklad zlepšovanie vzťahov medzi Čínou a Ruskom. Aj keď existuje predpoklad, že USA sú stále väčšou mocnosťou, ako tieto dva štáty, debata sa stáva odlišnou v momente, kedy Američanom východné mocnosti spoločným postupom vytvárajú protiváhu.

„V diplomatickej reči toto stretnutie bolo viac než jasnou odpoveďou nielen na kriminalizáciu Putina. Lídri sa stretli najskôr na neformálnych rozhovoroch, ktoré trvali neobvyklo dlho, 4,5 hodín a oslovovali sa „drahý priateľ.“ Čína jasne ústami svojho lídra dala svetu najavo, že bude naďalej uprednostňovať vzťahy s Ruskom. Vo štvrtok minister zahraničia USA A. Blinken nielenže pripustil rokovania s Ruskom, no dokonca sa vyjadril, že Ukrajina sa bude musieť vzdať častí územia! Použil doslova termín „budúce hranice Ukrajiny,“ pokračuje.

Sú ruské jadrové zbrane hrozbou?

Podstatným elementom súčasných globálnych konfliktov sú jadrové zbrane. Dá sa povedať, že sú dokonca jedným z dôvodov, prečo sa z celosvetového hľadiska vyhýba ľudstvo ďalšej svetovej vojne.

Tá by mohla mať totižto tak vážne následky, že by na nej nezarobila ani jedna z vymenovaných veľmocí. V ohrození však môžu byť menšie krajiny, ktoré jadrovým arzenálom nedisponujú.

„V sobotu Rusko a Bielorusko informovali o vzájomnej dohode, na základe ktorej Moskva rozmiestni na území Bieloruska jadrové zbrane. Svet sa mení už veľmi dlho, no po tomto uplynulom týždni začínajú tie jeho zmeny nadobúdať konkrétnejšie kontúry. Účinkovanie USA v úlohe svetového policajta a jedinej mocnosti s patentom na rozum a demokraciu je nenávratne preč,“ upozorňuje ďalej politička.

Začína Američanom dochádzať realita?

A podstatné udalosti evidentne neušli oku amerických predstaviteľov administratívy. Niektorí z nich po novom pripúšťajú nielen to, že s Ruskom treba rokovať, ale aj to, že Ukrajina možno vo finále príde o nejaké územia.

„Ako vidno neskoro, ale predsa to začína dochádzať aj im. Jediní, ktorým to asi nikdy nedôjde, sú slovenskí politici. Darovanie stíhačiek Ukrajine v čase, keď už aj USA hľadajú možnosť diplomatickými rokovaniami vycúvať z tohto vojenského dobrodružstva, môže naozaj iba totálny hlupák a politický diletant. Zatiaľ čo v zákulisí sa už možno rozdávajú nové karty, naši vládni politici ďalej hrajú úlohy užitočných idiotov,“ uzavrela Belousovová.

Zdroj: Fb A.Belousovová


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Belousovová: USA už hľadajú cestu, ako ukončiť vojnu! Poslať teraz Migy Ukrajine je hlúpe a diletantské

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti