eReport.sk
Chaos a bezprávie?
Stop propagande - ilustračné foto. Zdroj: dreamstime.com

V Nemecku vyšetrujú aktivistov, ktorí mali kúpiť vysielačky pre ruských vojakov. Hrozí im päť rokov vo väzení

Nemecká prokuratúra v pondelok oznámila, že prehľadala dom dvoch prokremeľských aktivistov a pátrala po dôkazoch financovania nákupu vysielačiek pre ruských vojakov na Ukrajine. TASR informuje podľa agentúry Reuters.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Hegera a Naďa nebudú voliť ani ich rodičia
  2. Cenzúra demokratov z Bruselu
  3. Putin je nekompromisný
  4. Volodymyr Zelenskyj

„Prokremeľský pár“

Max Schlund a jeho partnerka Jelena Kolbasnikovová vyzbierali v Nemecku peniaze pre ruský oddiel bojujúci na Ukrajine. Podľa zástupcu prokuratúry v nemeckom meste Kolín nad Rýnom Ulfa Willuhna, polícia z ich domu odviezla počítače a šanóny obsahujúce písomné dokumenty.

Porušili sankcie

Sankcie EÚ zakazujú poskytovanie alebo financovanie nákupu určitých tovarov pre ruské ozbrojené sily. V Nemecku za porušenie sankcií hrozí až päť rokov väzenia.

Kolbasnikovová a Schlund zatiaľ nereagovali na žiadosť o vyjadrenie. Kolbasnikovová predtým označila pôvodnú reportáž Reutersu z januára za „klamstvá a provokáciu.“

Prokuratúra

Zástupca kolínskej prokuratúry povedal, že prehliadku sčasti spustila aj reportáž Reutersu o finančnom dare na nákup vysielačiek pre oddiel ruskej armády na Ukrajine.

Prokuratúra tiež hľadala dôkazy o schvaľovaní trestných činov. Táto línia vyšetrovania súvisí so symbolom „Z“ používaný podporovateľmi ruskej invázie a zdieľala inzerát pre nábor prokremeľských bojovníkov.

Chaos a bezprávie?

Vo zvukovej nahrávke poslanej v pondelok podporovateľom na sociálnych sieťach Kolbasnikovová vyhlásila, že domová prehliadka ju neprekvapila, pretože nemecké úrady sa „dopúšťajú bezprávia“ a pokúšajú sa umlčať politických odporcov. 

„Budeme bojovať ďalej… Boh je na našej strane a za chrbtom máme Moskvu. Trikrát sláva víťazstvu!“ povedala.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Nemecku vyšetrujú aktivistov, ktorí mali kúpiť vysielačky pre ruských vojakov. Hrozí im päť rokov vo väzení

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti