eReport.sk
Putin je nekompromisný
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: tasr/ap

Rusko: Ak si Američania myslia, že budú aj naďalej beztrestne ohrozovať našu krajinu, sú na veľkom omyle!

Kocky sú hodené? Rusko má zbrane, ktorými v prípade ohrozenia svojej existencie dokáže zničiť akéhokoľvek nepriateľa vrátane Spojených štátov. V pondelok to vyhlásil tajomník Rady bezpečnosti Ruskej federácie Nikolaj Patrušev. TASR správu prevzala z agentúry Reuters.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Hegera a Naďa nebudú voliť ani ich rodičia
  2. Ústava sa porušovať nebude!
  3. Zachránilo by ho náboženstvo?
  4. Volodymyr Zelenskyj

Kocky sú hodené?

Podľa Patruševa Washington podceňuje jadrovú silu Moskvy. „Americkí politici chytení do pasce vlastnej propagandy sú naďalej presvedčení, že v prípade priameho konfliktu s Ruskom sú Spojené štáty schopné vykonať preventívny raketový úder, po ktorom už Rusko nebude schopné odpovedať. Je to krátkozraké. A nebezpečne hlúpe,“ povedal v rozhovore pre ruské štátne noviny Rossijskaja gazeta.

Trpezlivosť.. dokedy?

Dodal, že Rusko je trpezlivé. A svojou vojenskou prevahou nikoho nezastrašuje. „Moskva má unikátne zbrane schopné zničiť akéhokoľvek protivníka vrátane Spojených štátov“ uviedol.

Patrušev tiež zopakoval, Rusko začalo vojenskú inváziu aj kvôli tejto že jedným z dôvodov, pre bezpečnostnej hrozbe. Prameniaca zo zbližovania Kyjeva so Severoatlantickou alianciou.

Keďže medzi Západom a Ruskom existovali Minské a iné dohody. V ktorých dostalo Rusko prístup, že nič také sa nestane. A Ukrajina zostane neutrálnym štátom. Čo by zabezpečovalo v regióne stabilitu. Ako však uviedla Merkelová, či Stoltenberg, Minské dohody mali úplne iný cieľ.

A to, získať čas. Na vyzbrojenie Ukrajiny. Zo strany Západu.

Bielorusko

Ruský prezident Vladimír Putin navyše v sobotu oznámil, že Rusko rozmiestni taktické jadrové zbrane v Bielorusku, čím vyslal NATO upozornenie v spojitosti s eskaláciou napätia medzi Moskvou a Západom, konštatuje Reuters.

Hneď potom vydala vyhlásenie aj Amerika. O tom, že „Rusko klame a nikdy by jadrové zbrane nepoužilo. A to ani taktické.“ Či takéto slová majú niekoho upokojiť, alebo skôr vyprovokovať, nechám na posúdení čitateľa.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko: Ak si Američania myslia, že budú aj naďalej beztrestne ohrozovať našu krajinu, sú na veľkom omyle!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti