eReport.sk
Najprv musia získať akreditáciu
Zuzana Čaputová, foto:tasr

Čaputová naozaj ako šéfka celej NATO? Taraba: Stále bude robiť a čítať to, čo prikážu iní!

Čaputová šéfkou NATO? The New York Times označil v novembri 2022 prezidentku SR Zuzanu Čaputovú za jednu z možných kandidátok na pozíciu generálnej tajomníčky NATO. Jedná sa o najvyššiu možnú pozíciu v aliancii. Takýto nápad sa už na konci roka 2022 stretol s veľkou dávkou kritiky a nevôle. Teraz sa o téme začína hovoriť znova. Mohla by byť Čaputová naozaj tou osobou, ktorá nahradí Jensa Stoltenberga?

Čaputová šéfkou NATO?

„Pani Čaputová vraj podľa médií má šancu stať sa šéfkou NATO. Veľmi jej držím palce, aby sa jej to podarilo. Pre ňu sa nič zásadné nezmení. Stále bude robiť čo jej povedia iní a čítať čo napíšu iní. V tomto sa osvedčila a mali by jej prejaviť dôveru, že bude tak robiť naďalej,“ ironicky okomentoval Čaputovej možný kariérny postup poslanec NR SR Tomáš Taraba (ŽIVOT-NS).

Pre Slovensko by to vraj bola šanca

Niektorí tvrdia, že Čaputovej odchod na čelo NATO by bol pre Slovensko dobrou správou, lebo by to našej krajine prinieslo novú pozornosť a prestíž. Iní si jej odchod želajú preto, lebo by si Slovensko s určitosťou muselo zvoliť nového prezidenta. Každopádne, správa si popri svojich kritikoch jednoznačne nachádza aj podporovateľov, nech už sú dôvody ich podpory akékoľvek.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Heger sa nečakane pustil do Lengvarského
  2. Chýba pluralita názorov?
  3. Robert Fico počas tlačovky Smeru ukazuje koľko v súčte zarobí bývalý saskár Martin Klus.
  4. Svedčil proti nemu Makó
  5. Heger je Matovičov kôň
  6. Ján Budaj (OĽaNO) počas tlačovej konferencie k jeho údajnej spolupráci s ŠTB v Bratislave vo štvrtok 2. februára 2023.

„Pre Slovensko by sa jej zvolením za šéfku NATO zároveň vytvorila šanca mať novú svojbytnú hlavu štátu, ktorá aj dodrží to čo verejne sľúbi a neotočí sa už nikdy chrbtom k ľuďom keď bude nejaká vláda najbližšie opäť šliapať svôjvoľne po základných ústavných právach a ľudských slobodách. Jednoducho bude to môcť autenticky slovenská hlava štátu, pre slovenský národ,“ dodal Taraba svoj postoj.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová naozaj ako šéfka celej NATO? Taraba: Stále bude robiť a čítať to, čo prikážu iní!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti