eReport.sk
Svedčil proti nemu Makó
Synovec a jeho strýko. Na kombosnímke zľava prokurátor Ondrej Repa a sudca Juraj Kliment. Foto: tasr

Advokát expolicajta M.K.: Zatýkací rozkaz vydal Kliment. Ktorý podľa ÚS SR nie je vo veci zákonným sudcom!

 Svedčil proti nemu Makó. V Bosne a Hercegovine v súčasnosti prebieha konanie o vydaní expolicajta Mariána K. na základe medzinárodného zatykača na Slovensko. TASR o tom informoval jeho advokát Martin Bezák s tým, že sa na políciu dostavil dobrovoľne.

Prišiel sám

„Náš klient sa dostavil pred policajné orgány Bosny a Hercegoviny dobrovoľne po tom, ako zistil, že na neho bol vydaný medzinárodný zatýkací rozkaz. V súčasnosti prebieha konanie o tom, či bude alebo nebude na základe tohto zatýkacieho rozkazu vydaný na Slovensko,“ ozrejmil.

Kliment a Repa

Pri rozhodovaní o vydaní treba podľa neho zohľadniť, že ho vydal sudca Juraj Kliment. Bezák poukázal na to, že ten podľa právoplatného nálezu Ústavného súdu SR nie je v trestnej veci zákonným sudcom.

„Jeho príbuzenský vzťah k prokurátorovi Ondrejovi Repovi je takej povahy a intenzity, že objektívne vyvoláva pochybnosti o jeho nestrannosti nielen u osoby nášho klienta, ale aj u akéhokoľvek nestranného pozorovateľa, čo môže viesť až k strate dôvery občanov v spravodlivosť,“ skonštatoval.

Vyhrážanie z ÚŠP

Nielen na Klimenta a Repu, poukazoval v tomto prípade šéf Smer-SD Robert Fico. Ten na tlačovej konferencii dňa 4.12.2020 hovoril o desivých podozreniach. Na tlačovke vtedy okrem iného čítal, podanie manželky Mariána K.

Katarína Kučerková, v dokumente uviedla, že prokurátori ÚŠP Śúrek a Repa, sa mali jej mužovi vyhrážať. Aby sa priznal v kauze Očistec a spolupracoval. Kučerková, prokurátorka KP v Bratislave ďalej povedala, že jej manželovi vraveli, že bude vo väzbe „srať krv ako Lajo Mako.“ Rovnako ho mali požiadať, aby cez manželku zistil informácie v rámci prokuratúry.

Najvyšší súd

Prvostupňový súd Mariána K. pôvodne uznal za vinného zo zločinu prijímania úplatku a pre obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v spolupáchateľstve, uložil mu trest 11 rokov väzenia. Prípad je v súčasnosti na Najvyššom súde SR. Expolicajt sa na zasadnutia opakovane nedostavil.

Svedčil proti nemu Makó

Marián K. čelí obžalobe za prijatie úplatku vo výške 25.000 eur od podnikateľa Norberta B. prostredníctvom bývalého šéfa finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry Bernarda S. Pomôcť mal za to Štefanovi Ž., príbuznému exministra Petra Žigu.

V druhom skutku sa mu kladie za vinu, že mal prijať úplatok vo výške 200.000 eur od bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta M.

Pošta, kniha a „právny štát“

Ľudovít Makó je najznámejší slovenský kajúcnik. Potom, ako sa ním stal, mu Matovičovo-Hegerova vláda prihrala štátnu zákazku. Resp. jeho firme. Za milióny. Pred záverom minulého roka, mu istý mainstreamový denník, vydal knihu. A na to, čo napáchal on, sa akosi zabudlo. Lebo v našom demokratickom a právnom štáte, nie je zločin ako zločin.

Zdroj: tasr, TK SMER-SD


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Advokát expolicajta M.K.: Zatýkací rozkaz vydal Kliment. Ktorý podľa ÚS SR nie je vo veci zákonným sudcom!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti