eReport.sk
Bude kandidovať do EP! V deň výročia Nežnej revolúcie oznámil známy ľavičiar, že sa bude uchádzať o pozíciu Europoslanca.
Ľuboš Blaha, podpredseda parlamentu a podpredseda strany Smer-SSD. Foto: tasr

Blaha: O Budajovej eštebáckej minulosti hovoríme už roky, médiá ho kryli!

Budajova ŠtB minulosť. Podpredseda opozičnej strany Smer-SD Ľuboš Blaha reaguje na nové zistenia ohľadom minulosti ministra životného prostredia Jána Budaja. Tomu sa po jednoznačnom odlečenení sa od predsedu Igora Matoviča (OĽANO) začali ťažké časy. Svoju minulosť minister dlho odmietal bližšie komentovať. Dnes má však existovať dôkaz v podobe jeho vlastnoručného podpisu. S ŠtB ho spájala minimálne jedna dohoda o spolupráci.

Budajova ŠtB minulosť

„Ja neviem, čo sú všetci odrazu takí prekvapení – jasné, že Budaj bol eštebák, veď to hovoríme už roky. Teraz sa odrazu objaví jeho podpis a oficiálne sa preukáže, že donášal a médiá z toho robia škandál – ale tie isté médiá ho roky kryli. Všetci vedeli, čo je Budaj zač. Nie nadarmo sme ho nazývali krycím menom Domovník. Každý vedel, aký je to pokrytec a farizej. Po komunistoch vybliakoval, ale sám za bývalého režimu slúžil ŠTB a donášal,“ reagoval na zistenia Blaha.

Matovičova pomsta?

Exminister financií Igor Matovič (OĽANO) rozhodne nepatrí medzi politikov, ktorí by zabúdali. Možno práve preto sa niektorí ľudia pýtajú, či nové diskreditačné zistenia na Budaja nesúvisia s tým, že sa postavil Matovičovi. Nebolo by to totižto prvýkrát, čo by niekto doplatil na celkom otvorený konflikt so šéfom OĽANO.

„Otázkou je, prečo sa jeho podpis dostal na verejnosť práve teraz. Pár týždňov po tom, čo opustil Matovičovo OĽaNO a chcel ísť do projektu s Hegerom. Žeby pomsta Matoviča? Toto sú jeho metódy. Spomeňte si, ako vydiera Sulíka. Ako zbieral kompro na Procházku. Ako mafiánsky ničí svojich oponentov. Je dosť možné, že Matovič Budaja vydieral a teraz, keď sa mu Domovník vzoprel, všetko išlo von. A trnavský mafián sa za rohom rehlí,“ pokračuje Blaha.

„Setkání agentů po letech“

Minulosť v ŠtB a v socialistických štruktúrach bola jednou z hlavných tém českých prezidentských volieb. Voličom však takéto znalosti o kandidátoch neprekážali. Obidvaja kandidáti, u ktorých existuje podobné podozrenie, v prípade zvoleného prezidenta Petra Pavla dokonca priznané, sa dostali do druhého kola.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Toto je ten Budajov vegetarián
  2. Veronika Remišová, ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová počas konferencie Korupcia v eurofondoch.
  3. Vallove nápady! Zmeny na Mudroňovej a na Vazovovej ulici, ide mesto vraj ešte „zlepšiť“.
  4. OĽANO poškodilo zdravotníctvo

„Ale možno sa Budaj teraz slávnostne postaví a vyhlási sa za hrdinu. Veď dnes je služba spravodajským službám bývalého režimu opäť v móde – pozrite sa na Petra Pavla. Budúceho českého prezidenta oslavujú kaviarne v Česku i na Slovensku – dojatá Čaputová si išla nohy polámať, aby od bývalého komunistického agenta prevzala v Prahe košieľku. Možno aj Budaj bude rozdávať košieľky. Domovnícke… Čaputová sa určite poteší. A spolu si aj s Pavlom zanadávajú na zlý socializmus, to bude epické. Setkání agentů po letech,“ porovnáva Blaha slovenské a české prostredie. Na Slovensku by sa naviac podľa neho našli ďalší, ktorí boli najprv komunistami a neskôr demokratmi. Ako príklad uvádza bývalého poradcu prezidentky SR Zuzany Čaputovej Mariána Leška.

„Odstúpte“

V závere uviedol najkontroverznejší politik Smeru-SD smerom k Budajovi veľmi jasnú a zreteľnú výzvu: „Súdruh Budaj, odstúpte. A už nikdy sa neukazujte na ulici. Opľujú vás jedni aj druhí. Konečne niekto, kto v niečom spojil Slovákov – vami dnes pohŕda doslova celé Slovensko.“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blaha: O Budajovej eštebáckej minulosti hovoríme už roky, médiá ho kryli!

Odoberať
Upozorniť na
27 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie