eReport.sk
Smer reaguje na NAKA
Robert Fico (uprostred) reční na tlačovke Smeru-SD. Zdroj: yt/smer-sd

VIDEO Fico a Smer stoja za Kaliňákom: Chystajú sa aj na mňa, Pellegriniho, Kollára či Sakovú!

Hanebné uznesenie a civili v kuklách! Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico na dnešnej tlačovej konferencii reagoval na obvinenie člena predsedníctva Smeru Roberta Kaliňáka. Obvinenie je podľa Fica súčasťou snahy vládnych stranách zneužiť moc na porazenie opozície inak ako demokraticky a v parlamentných voľbách. To, že predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini k obvineniu nezaujal jednoznačné stanovisko, je podľa Fica chyba. NAKA sa má podľa jeho informácií totižto chystať aj na predstaviteľov Hlasu, medzi ktorými figuruje aj Pellegriniho meno.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Exminister vnútra Robert Kaliňák reční počas tlačovky Smeru-SD.
  2. Vraj ide o revolučnú metódu!
  3. Heger je Matovičov kôň
  4. Všetko stojí na Imreczem

Okrem politikov Hlasu a Smeru majú byť v hľadáčiku vyšetrovateľov aj niektorí predstavitelia vládnej strany Sme rodina. Dokonca aj predseda hnutia Boris Kollár. Celé je to podľa Fica súčasťou vládnej politiky vnútorného vydierania, ktorú nastavil exminister financií Igor Matovič (OĽANO).

Kriminalizácia ako hlavný program

Kriminalizácia opozície je teda podľa šéfa Smeru hlavným vládnym programom. Namiesto riešení problémov, ktoré momentálne občanov trápia, sa podľa neho vláda rozhodla ísť cestou marketingovej a vykonštruovanej snahy pozatvárať politických súperov. „Vymyslený boj proti korupcii sa hodil vláde na to, aby zakryla svoju neschopnosť vládnuť,“ popísal Fico praktiky, ktoré podľa neho vláda vykonáva. Pripomína pritom, že o takýchto praktikách sa písalo už v Uhorsku 19. storočia.

Policajti v civile a v kuklách

Smer v rámci tlačovej besedy upozornil aj na spôsob, akým bolo uznesenie o vznesení obvinenia Kaliňákovi doručené. Kamery centrály sociálnych demokratov preukazujú, že policajti prišli k centrále v civile. Po priblížení sa k budove si však náhle nasadili kukly a v nich zazvonili na vrátnicu centrály. „V civile a v kuklách. Takto včera dvaja príslušníci NAKA doručili hanebné uznesenie o vznesení obvinenia jednému z najvýznamnejších predstaviteľov slovenskej opozície,“ uviedol Fico. Policajti tak podľa neho konali preto, lebo sa za seba v tom momente hanbili.

Vedeli o tom Matovič a Mikulec?

Na podobné konanie musela mať podľa Fica NAKA súhlas Lipšicovej špeciálnej prokuratúry a aj údajných politických ochrancov „čurillovcov“ Matoviča a ministra vnútra Romana Mikulca. „Ak príde nová vláda a pozrie sa ešte podrobnejšie do tých vyšetrovacích spisov spisov, tak bude kopa roboty na vyčistenie tohto chlieva, ktoré do právneho štátu doniesol triumvirát Matovič-Lipšic-Mikulec,“ pokračoval Fico.

Rušia ich výsledky Kaliňákovho právneho tímu?

Fico považuje obvinenie Kaliňáka na základe výpovede kajúcnika Františka Imreczeho za útok na celú strany Smer-SD: „Zakladal Smer, bol významným predstaviteľom vo všetkých troch vládach Smer-SD, je to vážený člen predsedníctva a je mimoriadne dôležitou súčasťou tohto súkolia, ktoré tvoríme v strane Smer-SD. Útok proti nemu je ako útok proti mne, alebo proti hocijakému inému členovi predsedníctva. Je to útok proti nám.“

Kaliňák navyše so Smerom v posledných rokoch nespolupracuje len politicky, ale aj právne. Práve výsledky jeho právneho tímu môžu byť podľa Fica dôvodom, prečo polícia útočí nielen na Kaliňáka, ale aj na jedného z najuznávanejších slovenských advokátov Mareka Paru. „Vytvoril mimoriadne efektívny právny tím, ktorý s nami spolupracuje pri odhaľovaní všetkej špiny, ktorá sa na nás valí z NAKA a z Úradu špeciálnej prokuratúry,“ uzavrel Fico.

Zdroj: youtube.com/smer-sd

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila v stredu (1. 2.) exministra vnútra Roberta Kaliňáka a Jozefa B. st. pre zločin podplácania. Podľa polície sú obvinení podozriví z poskytnutia úplatku osobe v riadiacej funkcii Finančnej správy SR. Polícia doručila Kaliňákovi obvinenie veľmi netradičným spôsobom – v kuklách.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico a Smer stoja za Kaliňákom: Chystajú sa aj na mňa, Pellegriniho, Kollára či Sakovú!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti