eReport.sk
Robert Fico počas tlačovky Smeru ukazuje koľko v súčte zarobí bývalý saskár Martin Klus.
Robert Fico počas tlačovky Smeru ukazuje koľko v súčte zarobí bývalý saskár Martin Klus. Zdroj: reprofoto yt/smer-sd

VIDEO Fico: Hegerova odmena pre zradcu vyzerá takto! Klusovi sa na úplatok poskladajú všetci občania EÚ

Predstavitelia Smeru-SD apelovali na prezidentku, aby riešila aj nomináciu poslanca Martina Klusa za kandidáta na člena Európskeho dvora audítorov (EDA). Hovoria o korupcii a úplatku. „Odišiel z SaS preto, aby slúžil Matovičovi pri získavaní akej-takej väčšiny poslancov. Čakali sme, aká bude odmena,“ uviedol Robert Fico a poukázal na vysoký plat členov EDA. Zdôraznil pritom úlohu dvora audítorov a potrebu skúseností v odbore. Tie podľa Smeru-SD Klus nemá.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Hlas-SD vyzvala vládu, aby stiahla nomináciu Martina Klusa za člena Európskeho dvoru audítorov
  2. Veronika Remišová, ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová počas konferencie Korupcia v eurofondoch.
  3. Eštebák Budaj musí vysvetľovať
  4. Koaličný trpaslík Za ľudí reaguje

V stredu sa šéf Smeru-SD venoval primárne Jánovi Budajovi, pričom ostro kritizoval skutočnosti, ktoré vyplávali na povrch o „eštébáckej“ minulosti dočasne povereného enviroministra. Druhá téma tlačovej besedy sa sa však týkala utorkového rozhodnutia vlády SR, ktorá nominovala poslanca NR SR Martina Klusa do Európskeho dvora audítorov.

EDA sa aktuálne zaoberá Leyenovou

Smer pripomenul, že ide o inštitúciu EÚ, ktorá sa zaoberá nakladaním s prostriedkami EÚ. Robí audity, robí preverovania rôznych podvodov. A to v prípadoch pokiaľ ide o podozrenie zo zneužívania európskych zdrojov. Opozičná strana podčiarkla, že v súčasnosti sa EDA napríklad zaoberá aj problémom, ktorý súvisí so šéfkou Európskej komisie. A to v súvislosti s sms komunikáciou so šéfom Pfizeru.

Odišiel z SaS vraj preto, aby slúžil Matovičovi

Fico pripomenul, že Klus bol súčasťou strany SaS a odišiel odtiaľ so slovami, že nemôže byť v strane, ktorá uvažuje o zmenách ústavy, ktoré by viedli k predčasným parlamentným voľbám. Trojnásobný expremiér zároveň zdôraznil, že Klus sa pridal sa na stranu OĽANO. A po odchode SaS z koalície zabezpečoval, že v mnohých prípadoch prešli určité rozhodnutia v NR SR práve vďaka jeho hlasu. Preto je podľa Fica jasné, že odišiel z SaS preto, aby slúžil Matovičovi pri získavaní väčšiny vo vládnej koalícii. No a odmenili sa „na hulváta“. Smer si v utorok urobil „inventúru“ ľudí, ktorí pracujú na Európskom dvore audítorov.

Čo teda je to iné, ako sprostá politická korupcia?

„Dvanásť rokov tam pôsobil významný predstaviteľ finančného, obchodného práva, predstaviteľ slovenského  bankovníctva, pán Balko, ktorý určite nikomu hanbu neurobil. Namiesto toho, ako malú odmenu sa rozhodla vláda v demisii odmeniť zradcu, človeka, ktorý bol schopný hlasovať za čokoľvek v národnej rade, len aby pomohol Matovičovi. Pán poslanec Klus, ktorý bol politicky skorumpovaný sa ani neobtrel, ani nešiel náhodou okolo témy, ktorou sa má zaoberať na Európskom dvore audítorov. Čo teda je to iné, ako obyčajná, sprostá politická korupcia?“ pýtal sa v stredu na tlačovke Fico.

Blanár: Klus má problém s integritou

Doplnil, že Matovičov úplatok pre Klusa vo forme šesťročného platu je vo výške 1,5 milióna eur, na ktorý sa mu poskladajú daňoví poplatníci celej EÚ, pritom mesačne ide o plat dvadsaťtisíc eur.

Podľa podpredsedu strany Juraja Blanára sa dnes sa nestíhame čudovať, kto nám tu vlastne moralizoval. Podobne ako Fico, aj Blanár mieni, že Martin Klus má problém s integritou. Sám totiž hovoril, že má problém s tým, aby bola zmena ústavy na skrátenie volebného obdobia a vzápätí za to zahlasoval. Takýto človek podľa jeho slov nemôže zastupovať Slovenskú republiku.

Zdroj: youtube.com/smer-sd


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico: Hegerova odmena pre zradcu vyzerá takto! Klusovi sa na úplatok poskladajú všetci občania EÚ

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti