eReport.sk
Slovenský premiér Eduard Heger počas tlačovej konferencie po stretnutí premiérov V4 + Slovinsko v Ľubľane 9. júla 2021.
Eduard Heger (OĽANO). Foto: tasr

PRIESKUM Edo, je čas odísť! Toto odkazuje väčšina Slovákov premiérovi a jeho vláde

„Opozícia avizuje referendum o predčasných voľbách. Želáte či neželáte si vy osobne koniec súčasnej vlády?“ To bola otázka, na ktorú odpovedali Slováci v najnovšom prieskume agentúry AKO realizovanom exkluzívne pre TV JOJ. Jeho výsledky potvrdili dlhodobý trend nespokojnosti slovenských voličov s politickými stranami, ktoré sú už vyše dva roky pri moci.

Viac ako polovica Slovákov si želá, aby sa im Eduard Heger (OĽANO) a jeho vláda stratili z očí skôr, ako sa skončí aktuálne volebné obdobie. Ide o prianie 56,7 % opýtaných, odznelo vo štvrtkovej relácii Na hrane.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predseda parlamentu SR Boris Kollár (Sme rodina).
  2. rokovanie vlády
  3. Eduard Heger Igor Matovič
  4. Zľava na kombosnímke Ján Drgonec a Zuzana Čaputová.
  5. Minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS).
  6. Zuzana Čaputová

„Koniec Hegerovej vlády si neželá viac ako tretina opýtaných (36%). Niektorí odpovedať nevedeli (5,4%) a ďalších 1,9 % respondentov odmietlo odpovedať,“ informovala spravodajská stránka TV JOJ noviny.sk

Zdroj: ako/tv joj

Zber dát, ktorý sa uskutočnil začiatkom júna (7.6. – 10.6. 2022) ukázal aj ďalšie podrobnosti. Napríklad aj to, že koniec súčasnej vlády si želajú viac ženy (59%) ako muži (55%), ľudia v stredných vekových kategóriách. „Až 63 percent ľudí vo veku 50 až 65 rokov si želá koniec súčasnej vlády. Nasledujú ľudia vo veku 34 až 49 rokov (58 %) a ľudia vo veku 66 a viac rokov (54%),“ spresnil spravodajský web televízie.

Zaujímavosťou je, že z koaličných strán sú to priaznivci Sme rodina, ktorí si podľa prieskumu až v 52 percentách takisto želajú koniec vlády. Samozrejme, za predčasné voľby sú v najväčšej miere voliči opozície. Najviac ich je pri Republike (97%), nasledujú sympatizanti strany Smer-SD (95%), Hlasu-SD (89%) a SNS (82%).

Zdroj: ako/tv joj


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Edo, je čas odísť! Toto odkazuje väčšina Slovákov premiérovi a jeho vláde

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti