eReport.sk
Igor Matovič, foto:tasr

Vetrák o Matovičovi: Je kresťansky založený. A dobrý kresťan vždy prvý podáva ruku na zmierenie

Výdavky v súvislosti s jednorazovým príspevkom pre zamestnancov v štátnej a verejnej správe budú pravdepodobne hradené z daňových nadpríjmov štátu. Predpokladajú to koaliční poslanci – predsedníčka poslaneckého klubu SaS v Národnej rade SR Anna Zemanová a predseda poslaneckého klubu OĽANO Milan Vetrák, ktorí sa k téme vyjadrili v diskusnej relácii RTVS o 5 minút 12. Člen predsedníctva strany Smer-SD Marián Kéry v debate upozornil, že nejde o systémové riešenie.

Témou bola aj otázka vzťahov v koalícii a výzva OĽANO smerom k SaS na zmierenie a odpustenie si predchádzajúcich vzájomných útokov. „Uvidíme, ako to bude napokon v realite,“ komentovala Zemanová vyhlásenie pred kamerami.

Vetrák: Matovič je kresťansky založený

Matovič na sobotňajšej tlačovej konferencii vyzval strany SaS a OĽANO, aby v prospech spoločnosti ukončili vzájomné spory. Koaličný poslanec na to dnes reagoval: „Pán Matovič je kresťansky založený človek. A dobrý kresťan vždy prvý podáva ruku tomu svojmu oponentovi. Jednoducho on, ako prvý podával ruku na zmierenie.“ Vetrák však nedokázal potvrdiť moderátorovi, že minister financií je dobrým kresťanom. „To necháme na neho a na Boha,“ konštatoval vládny poslanec najsilnejšieho koaličného hnutia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Demokracia a mier
  2. minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO)
  3. Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová.
  4. Anna Zemanová na videosnímke v štúdiu RTVS.
  5. Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie na tému Pomoc rodinám.

Vetrák verí, že koalícia si usporiada vzájomné vzťahy. „Chceme naďalej spolupracovať,“ vyhlásil za OĽANO. Kéry je presvedčený, že koalícia sa napriek rozporom znechucujúcim spoločnosť bude zubami-nechtami držať pri moci. „V tých stranách vedia, že mnohí by sa nikdy do parlamentu nedostali,“ skonštatoval.  

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vetrák o Matovičovi: Je kresťansky založený. A dobrý kresťan vždy prvý podáva ruku na zmierenie

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre