eReport.sk
minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO)
Minister obrany Jaroslav Naď Foto: tasr

Naď ostro o útokoch v Kyjeve: Putinove šialenstvo v praxi!

Deväťpodlažná obytná budova v Kyjeve bola v nedeľu skoro ráno zasiahnutá raketovým útokom, oznámil podľa agentúry DPA poradca šéfa ukrajinského ministerstva vnútra Anton Heraščenko. Ďalšia raketa dopadla na dvor materskej škôlky v kyjevskom Ševčenkovom distrikte.

Na útoky v metropole Ukrajiny zareagoval aj minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO). Šéf rezortu označil raketové útoky na obytný komplex v Kyjeve za „Putinove šialenstvo v praxi“.

Naď ostro reaguje

„Takto ten šialenec “denacifikoval” dnes ráno obyčajných nevinných ľudí v Kyjeve, ktorí nechceli nič iné len mier a slobodu. Ďalší nevinní mŕtvi Ukrajinci, ktorí si večer išli ako rodiny ľahnúť a modlili sa za mier a skoro ráno ich nezmyselne zasiahla ruská raketa. Teraz sú už v nebi,“ uvádza minister

Zbombardovaný bytový komplex v Kyjeve – Foto: tasr

Putina označil za novodobého Hitlera

„Je jasné, že Boh to tomu novodobému Hitlerovi z Moskvy zráta, ale ja verím aj tomu, že mu to zrátajú aj samotní Rusi. Špinavec, zhoríš v pekle.,“ píše Naď na sociálnej sieti.

Sú „iba“ zranení?

Predstavitelia kyjevskej civilnej ochrany spresnili, že pri útoku na obytnú štvrť utrpela zranenia jedna osoba a na mieste zasahujú hasiči a záchranári.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke v popredí vpravo premiér SR Eduard Heger, vľavo podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič a poslanci hnutia OĽaNO počas tlačovej konferencie ku schválenému zákonu o financovaní voľného času dieťaťa 22. júna 2022 v Bratislave.
  2. Predseda parlamentu SR Boris Kollár (Sme rodina).
  3. Zuzana Čaputová.
  4. Zuzana Čaputová
  5. Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba.

Starosta Kyjeva Vitalij Kličko informoval o dvoch zranených a niekoľko ďalších ľudí zostalo podľa neho uväznených pod troskami zasiahnutého obytného domu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naď ostro o útokoch v Kyjeve: Putinove šialenstvo v praxi!

Odoberať
Upozorniť na
42 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti