eReport.sk
Branislav Zurian
Branislav Zurian. Foto: tasr

Bývalý šéf NAKA Zurian sa bojí o život! Na aute si našiel šokujúci odkaz: Milan ťa už čaká, teší sa na teba

Bývalý šéf Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Branislav Zurian si z dôvodu obáv o vlastný život našiel útočisko mimo Slovenska. Má sa nachádzať v rusky hovoriacej krajine. “Vojna v polícii sa neskončila,” uviedol pre týždenník PLUS 7 DNÍ.

Portál časopisu informoval, že na Generálnu prokuratúru (GP) SR podal exšéf NAKA trestné oznámenie, ktorom upozorňuje na hrozbu voči svojej osobe. Za stieračom auta, ktoré mal zaparkované pred domom si vraj našiel list s textom: “Milan ťa už čaká. Teší sa na teba.” Zurian nepochybuje, že ten, kto to napísal, mal na mysli bývalého policajného šéfa Milana Lučanského, ktorý zomrel za tragických okolností v cele.

“Im nejde o pravdu a spravodlivosť, ale o pomstu”

Zurian v trestom oznámení pre GP SR ďalej uviedol, že ho sledujú, myslí si, že mu ide o život a preto sa už nejaký čas nezdržiava na Slovensku. “Odišiel som do zahraničia, pretože vnímam, že vojna v polícií sa neskončila. Bojím sa o život a o svojich blízkych,” povedal pre PLUS 7 DNÍ Zurian.

Konkrétne miesto, kde sa má od leta, kedy podal spomínané trestné oznámenie, nachádzať nespresnil. Prezradil iba to, že ide o rusky hovoriacu krajinu. “To zaujíma najmä tých, ktorí po mne poľujú. Som pre nich nepohodlný svedok, chcú ma umlčať. Im nejde o pravdu a spravodlivosť, ale o pomstu, že som konal podľa zákona. Neviem, ako dlho budem mimo Slovenska. Zatiaľ som tu spokojný, aj keď mi je veľmi smutno za deťmi a rodinou. Mám tu prácu, snažím sa nemyslieť  na to, ako sa rozpadá právny systém na Slovensku. Keď budem vidieť, že Slovensko je pre mňa bezpečnou krajinou, vrátim sa domov,” vysvetlil ako vidí vlastnú situáciu aj situáciu na Slovensku.

Zurianov syn našiel list zastrčený vo dverách

Dôvodom na znepokojenie a obavy pre Zuriana nemal byť iba spomínaný lístok za stieračom jeho auta. Jeho syn mal vo dverách nájsť aj zastrčený list, v ktorom sa spomína známa vyšetrovateľka Úradu policajnej inšpekcie Diana Santusová a jeden konkrétny operatívec NAKA.

“Nechcem sa už pozerať na to, čo sa u nás deje… Chcem, aby si vedel, že nie všetci v tíme sme stotožnení s tým, čo sa úmyselne vytvára aj okolo tvojej osoby. Dosť niektorí písali informácie o tebe, že si skorumpovaný a že robíš pre politikov, oligarchov a že z  peňazí, ktoré ti dávajú, platíš Santusovú, aby išla proti nám. Narovinu – Braňo Dunčko ťa nenávidí, stále vykrikuje, že ti neodpustí, ako si ho vtedy pred nami ponížil kvôli tým záznamom. Práve Braňo Dunčko písal o tebe veľa záznamov a smial sa, že on ťa pôjde zobrať do basy,” malo stáť podľa PLUS 7 DNÍ v liste, ktorý našiel Zurianov syn vo dverách.

Portál plusky spresňuje, že Branislav Dunčko pracuje ako operatívec protizločineckej jednotky na NAKA a známy je hlavne v spojitosti s konkrétnou správou, ktorú niekomu odoslal cez mobilnú aplikáciu. Dunčko v nej píše: “Beňa sa priznal, Gašparovič trepal, ko… tento ešte väčšie. Všetci pôjdu dovnútra, mám taký ciťák. Ešte pár mesiacov a rozvrátime štát.”

Mohlo by vás zaujímať:

  1. NAKA
  2. Obžalovaný Peter Gašparovič počas príchodu na pojednávanie na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) 21. októbra 2021 v Pezinku.
  3. Na snímke advokát Peter Kubina prichádza na Okresný súd (OS) Bratislava III, 15. septembra 2021 v Bratislave.
  4. Roman Mikulec

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bývalý šéf NAKA Zurian sa bojí o život! Na aute si našiel šokujúci odkaz: Milan ťa už čaká, teší sa na teba

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport