eReport.sk
Branislav Zurian Foto: tasr

VIDEO Fico to predpovedal a zdá sa, že sa nemýlil: NAKA vraj ide po Zurianovi aj Santusovej!

Keď predčasom tvrdil šéf Smeru Robert Fico, že polícia pôjde o chvíľu po známych menách, ktoré mali prehovoriť o manipulácii svedkov, kompetentní sa dušovali, že je to nezmysel. Netrvalo dlho a Hospodárske noviny prišli s odhalením, že Národná kriminálna agentúra si zobrala na mušku Branislava Zuriana, Dianu Santusovú či Jána Kaľavského.

Bývalý šéf NAKA, vedúca vyšetrovateľka Úradu inšpekčnej služby a exšéf bratislavskej operatívy pritom mali preverovať údajné manipulácie svedkov. Teraz ich však kriminálna agentúra vyšetruje „zo zločinu založenia a podporovania zločineckej skupiny“. Vyšetrovať má v tejto veci aj ďalšie osoby. Hospodárske noviny majú mať k tomu aj dokument. Hlavou skupiny je údajne hľadaný podnikateľ spájaný so SIS Peter Košč, prezývaný aj Pán X. Podnikateľ už pritom čelí obvineniu v prípade úplatku pre bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika.

Bývalý šéf NAKA Branislav Zurian. Dvere mu už raz vykopli, teraz vraj idú po ňom znova. – Foto: tasr

Cieľom zločineckého zoskupenia vedeného Pánom X je zmariť prácu tímov Očistec a Fénix, ktoré boli zriadené „okrem iného aj za účelom odhaľovania a vyšetrovania rozsiahlej, najmä korupčnej trestnej činnosti páchanej v štruktúrach ozbrojených zborov Slovenskej republiky a štátnej správy Slovenskej republiky,“ píše sa v dokumente, ktorý majú Hospodárske noviny k dispozícii.

Tiež sa v ňom uvádza, že členovia skupiny mali v rozpore so zákonom účelovo zhromažďovať informácie aj prostredníctvom prebiehajúcich trestných konaní, a to aj o osobách zaradených do pracovných tímov Očistec a Fénix.

Snahou členov zločineckej skupiny je podľa vyšetrovateľov kriminálnej agentúry dosiahnuť väzobné stíhanie spolupracujúcich osôb, „ktorým bude následne pod hrozbou ďalšieho trvania väzby, respektíve odsúdenia ponúknutá takzvaná posledná možnosť, aby krivo obvinili členov tímov Očistec a Fénix…“ Za túto činnosť mali osoby v zločineckej skupine užívať nenáležité výhody.

Roman Mikulec (OĽaNO)

Mikulcov rezort ešte raz preklepne Santusovej postup. – Foto: tasr

Santusová sa pritom v minulosti „preslávila“ najmä zásahom, ktorý jej prerušil šéf polície Peter Kovařík. Hoci minister vnútra Roman Mikulec ako aj policajný prezident tvrdili, že Santusová porušila interné predpisy, podľa dokumentu, ktorý zverejnil poslanec za Sme rodina Peter Pčolinský, však vyšetrovateľka Úradu inšpekčnej služby, nič neporušila. „V súvislosti s predmetom kontroly nebolo zistené porušenie všeobecne záväzných predpisov interných predpisov,” uvádza sa v odpovedi ministerstva na otázky Santusovej o tom, že s akým výsledkom bola kontrola jej postupu ukončená.

Čítajte viac:

  1. Robert Kaliňák, Robert Fico a Igor Melicher.
  2. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).
  3. NAKA
  4. Veronika Remišová (Za ľudí)
  5. Lukáš Kyselica, Mária Kolíková a Peter Pellegrini.
  6. Branislav Zurian

Lenže evidentne celá vec nedá ministrovi vnútra spávať . Pre Hospodárske noviny potvrdila Mikulcova hovorkyňa Barbora Túrosová, že Santusovej postup bude opäť preverený. Dôvodom má byť podľa nej skutočnosť, že predchádzajúca kontrola „nezohľadnila stanovisko vecného útvaru ministerstva vnútra, ktorý je jediným oprávneným subjektom vykladať nariadenie o organizačnej štruktúre Úradu inšpekčnej služby a teda tak nevyužila všetky možnosti na porovnanie skutkového a právneho stavu na prijatie záveru týkajúceho sa nasadenia zásahovej jednotky.“

Šéf Smeru predpovedal, že policajti začnú hore spomínanú trojicu stíhať ešte na svojej tlačovke 24. augusta tohto roku. Vtedy Fico povedal toto: “Chcem ešte dodať informáciu, ktorá sa objavuje v týchto hodinách, že sa pripravuje zajtra pozajtra zákrok policajný, ktorý má smerovať voči známym osobám. Ja tie mená pomenujem: Zurian, Kaľavský a Santusová. Idú tak ďaleko, že likvidujú jeden za druhým ľudí, ktorí hovoria o manipulácii s trestnými konaniami.”

VIDEO Časť, kde Fico prognózoval aktuálnu situáciu, nájdete o 7.43 minúty:

Zdroj: youtube/smer-sd

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico to predpovedal a zdá sa, že sa nemýlil: NAKA vraj ide po Zurianovi aj Santusovej!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport