eReport.sk
Obeť, či páchateľ?
Minister životného prostredia SR Ján Budaj (OĽaNO). Foto: tasr

Budaj dourážal lesníkov. Minister: Bezohľadní rúbači, nenažratí obchodníci, biomasakristi!


Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO) prispieva k nerešpektovaniu lesníckej odbornosti, nepochopeniu lesníckej práce a neznášanlivosti voči vlastníkom a obhospodarovateľom lesov. Uviedla to Slovenská lesnícka komora (SLsK). Odmieta obvinenia lesníkov, ktorí hospodária v lesoch trvalo udržateľným spôsobom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pestovať mrkvu pre vegánskych medveďov
  2. Pofidérne dotácie
  3. Pestovať mrkvu pre vegánskych medveďov
  4. Budaj zvolal okrúhly stôl
  5. Obeť, či páchateľ?
  6. Toto je ten Budajov vegetarián
  7. Kričia iba preto, že majú strach!
  8. zatvorené obchody

Budaj na sociálnej sieti vyzval „rúbačov lesov, obchodníkov s drevom a biomasakristov“, aby v čase vysychania riek vysvetlili verejnosti dôsledky nadmerných ťažieb dreva. SLsK vníma vyjadrenie ako dôkaz toho, že minister nenávidí lesníkov.

Šéf komory: Každý lesník je odborník, lesu rozumie

Návštevníci lesov podľa komory vidia, že v dôsledku dlhotrvajúceho sucha a deficitu zrážok vysychajú riečky a potoky aj na miestach, kde sú lesné porasty nedotknuté a lesníci do nich roky nijakým spôsobom nezasahujú.

„Výsledkom práce lesníkov je v prvom rade zelený a zdravý les, ktorý plní všetky funkcie, medzi iným aj vodohospodársku,“ tvrdí predseda SLsK Igor Viszlai. Každý lesník je podľa neho odborník, ktorý lesu rozumie, pozná zákonitosti vzťahov lesného prostredia a chce ho zachovať ďalším generáciám. Zdravý a zelený les dokáže regulovať odtok vody v krajine, skonštatoval Viszlai.

Minister Budaj bol poriadne ostrý

Budaj na sociálnej sieti poukázal, že rieky a potoky budú mať vodu iba vtedy, ak ju zachytí les. Vodozádržnú schopnosť má však podľa neho iba zdravý a hustý les s podrastom a hnijúcimi zvyškami odumretých kmeňov. Bezzásahové lesy sú z hospodárskeho hľadiska neziskové, a preto ich ničia obchodníci s drevom. Vodozádržné schopnosti takýchto „priemyselných lesov“ sú tak mizerné, poznamenal.

Pripájame celé znenie Budajovho statusu, v ktorom si servítku pred ústa rozhodne nedával:

Zdroj: fb/ján budaj

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Budaj dourážal lesníkov. Minister: Bezohľadní rúbači, nenažratí obchodníci, biomasakristi!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne