tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Minister životného prostredia SR Ján Budaj (OĽaNO).
Minister životného prostredia SR Ján Budaj (OĽaNO). Foto: tasr

Dostane sa do domácností palivové drevo z národných parkov? Vlčan s Budajom majú takú ambíciu!

Správy národných parkov dokážu pokryť len tú časť potreby palivového dreva pre slovenské domácnosti, ktorá zodpovedá rozsahu prevzatej správy a je zlučiteľná s úlohami na úseku ochrany prírody. Na otázku poslanca Národnej rady (NR) SR Radovana Kazdu (SaS) vo štvrtkovej (22. 9.) hodine otázok tak reagoval envirorezort. Jeho odpoveď uviedla za ministra Jána Budaja členka vlády Natália Milanová (obaja OĽANO), keďže Budaj nemohol prísť.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister životného prostredia SR Ján Budaj (OĽaNO).
  2. Zľava ministri za OĽANO Ján Budaj a Samuel Vlčan.
  3. Generálny riaditeľ francúzskeho koncernu Patrick Pouyanne.
  4. Zľava viceprezident Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR (AZZZ SR) Roman Karlubík a minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina).

V rámci čiastočnej dohody medzi Ministerstvom životného prostredia (MŽP) SR a Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR sa podľa envirorezortu umožnil predaj dreva na palivové účely pre domácnosti.

Skúmajú paragraf 50 zákona o lesoch

Kazda sa pýtal, kedy dôjde k zvýšeniu ponuky palivového dreva pre domácnosti od správ národných parkov, keďže to MŽP avizovalo ešte v júli. „Ministerstvo životného prostredia spolu s ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka intenzívne preskúmava možnosť použitia paragrafu 50 zákona o lesoch, ktorý hovorí o správe lesného majetku vo vlastníctve štátu,“ uviedla Milanová. V zmysle čiastočnej dohody medzi MŽP a MPRV a vzhľadom na naliehavosť situácie sa podľa rezortu umožnil predaj dreva na palivové účely pre domácnosti. MŽP zároveň upozornilo, že primárnym poslaním národných parkov nie je produkcia drevnej hmoty.

Envirorezort je pripravený na všestrannú súčinnosť

Opatrenia smerujúce k uspokojeniu potreby palivového dreva pre domácnosti v čase energetickej krízy ostáva podľa MŽP primárnou zodpovednosťou ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka. „Ministerstvo životného prostredia je však pripravené poskytovať všestrannú súčinnosť,“ uzavrela Milanová.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dostane sa do domácností palivové drevo z národných parkov? Vlčan s Budajom majú takú ambíciu!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku