tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Budajov rezort upozornil: Medveď lesníkovi nevyhryzol stehno! Bol to HOAX, ktorý rozšírili médiá

Štátna ochrana prírody a jej Zásahový tím pre medveďa hnedého dostali v pondelok 1. augusta v poobedných hodinách hlásenie o kolízii lesného pracovníka – taxátora s medveďom pri obci Domaniža, v okrese Považská Bystrica.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister životného prostredia SR Ján Budaj (OĽaNO).
  2. Minister životného prostredia SR Ján Budaj (OĽaNO).
  3. Zľava ministri za OĽANO Ján Budaj a Samuel Vlčan.
  4. Minister životného prostredia SR Ján Budaj (OĽaNO).
  5. Ján Budaj (OĽaNO) počas mimoriadnej schôdze parlamentu v Bratislave 23. júna 2022.
  6. Igor Matovič, predseda OĽANO
  7. Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nominant Sme rodina).

Ku kolízii došlo počas výkonu práce – mapovaní lesných porastov v časti Hodoň. Medveď  spôsobil lesnému pracovníkovi  rany, poškriabania a tiež  zlomeninu prsta.

Poškodený má nárok na náhradu škody

Bezpečnostný sprej proti medveďom, ktorý mal muž pri sebe, nestihol použiť. Zranenému potom  prišli na pomoc kolegovia, ktorí pracovali v tejto oblasti. Muž bol ambulantne ošetrený  a prepustený do domácej liečby. Informácia šíriaca sa médiami o „vytrhnutí kusu stehna“ je hoax, ktorý, žiaľ, rozšírili mnohé médiá. Poškodený má nárok na náhradu škody, keďže ide o živočícha, určeného zákonom o ochrane prírody a krajiny, informovalo podľa TASR ministerstvo životného prostredia vedené Jánom Budajom (OĽANO).

Pripájame utorkový status enviroministra:

Zdroj: fb/jan budaj

Zásahový tím ŠOP SR vykonal obhliadku miesta kolízie spolu so starostom obce Domaniža. Miesto sa nachádza v blízkosti horárne, niekoľko kilometrov vzdialenej od obce. Oblasťou prechádza lesná cesta, no nejedná sa o turistický chodník. Územie je v 1. stupni ochrany prírody a krajiny.

Apelujú na obozretnosť prevažne v lesnom teréne

Pracovníci Správy Chránenej krajinnej v tejto oblasti (tzn. Strážovské vrchy) v minulosti upozorňovali na nesprávne zabezpečený komunálny odpad, ktorý bol uskladnený vo vykopanej jame neďaleko horárne. Po nahlásení došlo v spolupráci s obcou k urýchlenej náprave, no medvede sa už do oblasti horárne naučili chodiť.    

Aj vzhľadom na túto udalosť apelujeme na obozretnosť prevažne v lesnom teréne. Naďalej platí výzva, aby občania pri zaregistrovaní medveďov, ktorí sa vyskytujú blízko ľudských obydlí, túto situáciu ohlásili na linky tiesňového volania 158 / 112 / 159 /, alebo Zásahový tím pre medveďa hnedého ŠOP SR: 0903 201 879. Informácie o tom, ako sa správať pri strete s medveďom, sú dostupné na webe Zásahového tímu pre medveďa hnedého: http://zasahovytim.sopsr.sk/.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Budajov rezort upozornil: Medveď lesníkovi nevyhryzol stehno! Bol to HOAX, ktorý rozšírili médiá

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku