eReport.sk
Na kombosnímke prezidentka Zuzana Čaputová a premiér Eduard Heger.
Na kombosnímke prezidentka Zuzana Čaputová a premiér Eduard Heger. Foto: tasr

Blaha upozornil Žilinkov úrad: Mám vážne podozrenie zo spáchania trestného činu vlastizrady!

Opozičný poslanec a podpredseda strany Smer-SD Ľuboš Blaha zverejnil informácie o tom, prečo je presvedčený, že premiér Eduard Heger, minister obrany Jaroslav Naď (obaja OĽANO) či dokonca prezidentka Zuzana Čaputová páchajú vlastizradu. Blaha vyrukoval s argumentáciou, ktorá sa týka aj minulého pôsobenia spomínaných ústavných činiteľov.

Podozrenia spáchania trestného činu vlastizrady. To je názov statusu, ktorý poslanec Smeru “odpálil” v piatok predpoludním. Svoj post začal oslovením úradu, ktorému šéfuje Maroš Žilinka.

Pripomenul paragraf 311 Trestného zákona

“Vážená Generálna prokuratúra Slovenskej republiky, dovoľte, aby som upriamil vašu pozornosť na vážne podozrenie, že najvyšší ústavní činitelia v súvislosti s obrannou dohodou so Spojenými štátmi americkými páchajú vlastizradu. Podľa paragrafu 311 Trestného zákona ide o trestný čin úkladov proti Slovenskej republike v spojení s cudzou mocou,” podčiarkol na úvod politik, ktorý je jedným z najväčších kritikov súčasnej vlády.

Podľa Blahu je Heger bývalý americký agent

Následne podrobne “rozpitváva” v úvode menovaných politikov a pripomína ich minulé aktivity. Najprv sa zameral na predsedu vlády. “Podľa svojho životopisu Eduard Heger v rokoch 2001 až 2005 pracoval pre americkú vojenskú firmu Cubic Applications. Táto firma spolupracovala s americkým Pentagonom. Pán Heger bol vyslaný na Slovensko ako americký agent tejto firmy, aby chránil záujmy Spojených štátov amerických na Slovensku. Dnes je tento bývalý americký agent predsedom vlády Slovenskej republiky a šíri otvorené lži o obrannej dohode so Spojenými štátmi. Je to náhoda? Alebo naďalej slúži tým istým pánom, ako v minulosti?,” konštatoval Blaha.

Pripomenul mimovládku, ktorej predtým šéfoval Naď

Pri ministrovi Naďovi, ktorý je známy, že si pri kritike svojich oponentov (a to aj z radov bežných občanov) väčšinou neberie servítku pred ústa, Blaha upriamil pozornosť na fakt, že kedysi viedol Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku: “Medzi hlavných partnerov tejto proatlantickej mimovládky patrí americká ambasáda, ktorá Naďovej mimovládke posielala peniaze. Dnes sú mnohí ľudia z tejto proamerickej mimovládky na kľúčových postoch na ministerstve obrany či v parlamente, okrem Naďa spomeňme poslanca Juraja Krúpu či Naďovho poradcu Victora Breinera. Boli platení peniazmi amerických daňových poplatníkov a dnes tvrdo obhajujú Obrannú dohodu s USA – komu teda slúžia?”

Blaha: Čaputová písala brožúrky pre americkú nadáciu

Blahovi sa nepáči ani to, ako mnohé médiá obhajujú obrannú dohodu so Spojenými štátmi. Podľa jeho slov “spustili hysterickú kampaň proti generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi, pretože túto dohodu vecne a legitímne odmietol ako celok.” Opozičný politik si v tejto súvislosti položil otázku: “Kto vlastní tieto médiá?”

Podpredseda Smeru sa pristavil aj prezidentke, ktorá by, ako uviedol, mohla Dohodu o obrannej spolupráci s USA odmietnuť. Sám si však nemyslí, že by tak Čaputová urobila, “keď zvážime, že pred voľbami dostala od americkej mimovládky sumu 175 tisíc amerických dolárov”

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok si odkladá ochranné rúško počas príchodu na zasadnutie Rady EÚ pre zahraničné veci v Bruseli 10. mája 2021.

“Pani Čaputová sa roky živila tým, že písala brožúrky pre americkú Nadáciu otvorenej spoločnosti. Roky pracovala pre mimovládku Via Iuris, ktorej hlavným donorom bola americká ambasáda. Bude Zuzana Čaputová chrániť národnú suverenitu, alebo dá prednosť záujmom Spojených štátov amerických, ktoré ju roky živili? Môžeme veriť, že nie je a nebola v spojení s cudzou mocou?,” opäť si neodpustil rečnícke otázky Blaha, podľa ktorého “kľúčoví aktéri, ktorí dnes majú rozhodnúť o Obrannej dohode s USA, v minulosti študovali v Amerike. Presne takto to kedysi robil aj Sovietsky zväz, keď si takto pripravoval svoje kádre – v USA študovali páni Heger, Valášek, Lengvarský a ďalší.”

Očakáva, že Žilinkov úrad bude konať

Podpredseda Smeru pripomenul aj štvrtkové slová Hegera, ktorý označil kritické postoje k návrhu dohody s USA za konšpirácie. “Existuje vážne podozrenie, že najvyšší ústavní činitelia, ktorí sú rozhodujúci pri schvaľovaní Obrannej dohody s USA, sú pod kontrolou cudzej moci a páchajú vlastizradu. Očakávam, že generálna prokuratúra tieto podozrenia vyšetrí a prípadných páchateľov postaví pred súd, ktorý – ako sme médiami dennodenne presvedčovaní – ako jediný môže rozhodnúť o vine či nevine. Vážená Generálna prokuratúra SR, som presvedčený, že aj v tomto prípade urobíte všetko pre to, aby na Slovensku platilo heslo – padni, komu padni,” dodal na sociálnej sieti poslanec za stranu Smer – SD. Jeho status za zhruba dve hodiny mal vyše 1500 zdieľaní a stovky komentárov.

FOTO Poriadne obsiahly status Ľuboša Blahu má až 20 bodov

GALÉRIA – Foto: fb/lblaha

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blaha upozornil Žilinkov úrad: Mám vážne podozrenie zo spáchania trestného činu vlastizrady!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti