eReport.sk
WA 34 Kostroma - Èlen ruského vyšetrovacieho výboru stojí pred kaviaròou Poligon, v ktorej vypukol rozsiahly požiar v ruskom meste Kostroma v sobotu 5. novembra 2022. Pri požiari zahynulo najmenej 15 ¾udí. Kostroma sa nachádza približne 300 kilometrov severovýchodne od Moskvy. Má približne 230.000 obyvate¾ov a patrí k najstarším mestám v Rusku. Známa je stredovekou architektúrou a kláštormi.FOTO TASR/AP In this image taken from video released by the Russian Investigative Committee, a Russian Investigative Committee employee stands at the scene of a cafe after a fire in Kostroma 340 kilometers (210 miles) north of Moscow, Russia, Saturday, Nov. 5, 2022. Russian authorities say a fire in a cafe in the Russian city of Kostroma killed 15 people and injured five others. The blaze erupted in the early hours after someone apparently used a flare gun during a dispute. Rescuers were able to evacuate 250 people. (Russian Investigative Committee via AP)

Rusko: Pri požiari v bare v meste Kostroma zahynulo 15 ľudí; zatkli podozrivého

Najmenej 15 ľudí prišlo v noci na sobotu o život pri rozsiahlom požiari, ktorý vypukol v nočnom podniku v ruskom meste Kostroma. Polícia zadržala muža podozrivého z toho, že požiar spôsobil.

Ruské agentúry priniesli správy, podľa ktorých mohol požiar vzniknúť po tom, ako opitý muž na parkete vystrelil svetlicu zo signálnej pištole.

Oheň v bare Poligon nahlásili okolo 2.00 h a hasičom sa ho podarilo zahasiť okolo 7.30 h. Štátna televízia priniesla zábery horiacej jednopodlažnej budovy v logistickom centre, kde sa podnik nachádza. Plamene sa rozšírili na plochu vyše 3500 štvorcových metrov. Z budovy evakuovali okolo 250 ľudí.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dostanú od Erdogana napokon zelenú?
  2. Británia o nedostatku ruskej munície
  3. Zelenskyj žiada nápravu!
  4. Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier.
  5. Vyšetrovania zločinov na Ukrajine
  6. Čína dôrazne vyzvala Ukrajinu a Rusko

Polícia oznámila, že identifikovala a zadržala podozrivého zo spôsobenia smrti z nedbanlivosti, ktorého odovzdali vyšetrovateľom. Gubernátor Kostromskej oblasti Sergej Sitnikov pôvodne oznámil, že zahynulo 13 ľudí. Pohotovostné zložky následne uviedli, že našli pozostatky ďalších dvoch ľudí.

Kostroma, ležiaca na rieke Volga vyše 300 kilometrov severovýchodne od Moskvy, má približne 230.000 obyvateľov a patrí k najstarším mestám v Rusku. Známa je stredovekou architektúrou a kláštormi.

V Rusku došlo v posledných rokoch k viacerým smrtiacim požiarom v zábavných podnikoch. V roku 2018 si veľký požiar v nákupnom centre v sibírskom meste Kemerovo vyžiadal 60 životov. V roku 2009 pri požiari v nočnom klube v meste Perm zahynulo 156 ľudí.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko: Pri požiari v bare v meste Kostroma zahynulo 15 ľudí; zatkli podozrivého

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre